featured

Yerel Habere Farklı Bir Bakış

Gün geçmiyor ki yeni bir yerel veya ulusal haber sitesi açılmasın. Birçok proje yine birçok heves ile başlasa da sonu genellikle hüsran oluyor. Bunların başında gelen haber siteleri ise klasik tarzı benimsedikleri için genellikle fazla ilerleme gösteremiyor. Bir de zor bir alan olması, bu ilerleyişi daha da engelliyor. Özellikle yerel basın için bunların daha fazlasını da söylemek mümkün.

Birçok yerel yayın yapan site, ısrarla ulusal bazda haber çıkmamak için direniyor. Oysaki bir sitenin yerel olması, önemli ulusal konulardan uzak kalması demek değildir.

Bulunduğu şehirdeki haberlerin yanı sıra, okuyucularını ulusal havadisler konusunda da doyurucu olmalıdır. Ki haberleri takip etmeyi seven insanlar kendi şehrinde olup biteni takip ederken ülkesinde ve hatta dünyada olup bitenleri de takip etmeli, dolayısıyla da başka bir siteye ihtiyaç duymamalıdır. Yerel bazda yayın yapan sitelerin %85’lik kısmında, ulusal yayınların ya hiç olmadığını ya da çok az olduğunu görmekteyiz.

Yerel Haberde Bildiklerinizi Unutun

Kayseri Postası yerel habercilik anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırdı. Çoğunluğun yaptığını değil azınlığın yaptığını yapan ekip, yerelin yanı sıra ulusal ve hatta dünya gündemine dair içerikleri ile dikkat çekiyor.

Birbirinden çarpıcı Kayseri son dakika haber başlıklarının dışında, ülke gündemini de yakından takip ederek ağırlıklı olarak Kayserili okuyucularına hem şehirden hem de dünyadan haberler veriyor. Böylelikle internet sitesini takip eden okuyucular, başka bir siteye gerek kalmadan şehir ve ülke gündemini çok daha yakından takip edebiliyorlar.

Başarılı Bir Ekip Tarafından Projelendirilmiş

Kayseri’nin nabzını yakından takip eden yönetim, sitenin projelendirilmesi konusunda başarılı adımları ile dikkat çekiyor. Manşetler ve son dakika gelişmeleri ile hızlı habercilik anlayışı ile hareket eden ekip, şimdilik sitenin Google otoritesine sahip olması için çalışmalar yapıyor.

Özellikle önümüzdeki aylarda iyi bir çıkış yapması beklenen Kayseri Deniz Postası, başta Facebook olmak üzere sosyal medya üzerinde de aktif olmak için kolları sıvadı. Hem doğal arama sonuçları hem de sosyal medya ile yeni okuyucularına ulaşmaya çalışan ekip, yakın zamanda şehirde hatırı sayılır habercilik yayın ilkesine sahip bir web sitesi oluşturmanın peşinde!

Genel İçerikleri ile de Dikkat Çekiyor

Klasik haberciliğin yanı sıra okuyucularının gündelik hayatta ihtiyaç duyabilecekleri farklı konulara da değinen ekip, bu anlamda da son derece başarılı içerikler paylaşıyor. Böylece genel kültür konularında da okuyucularına doyurucu bilgiler veriyorlar. Kısacası burası aslında bir haber sitesi değil, Kayseri şehir portalı olarak bilgi ve habere dayalı yayınları ile dikkat çekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yerel Habere Farklı Bir Bakış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin