Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri olan güneş gözlüklerinin, her mevsimde kullanımının yaygınlaşması ile beraber bir sürü model ve bir sürü renk seçeneği arasından nasıl güneş gözlüğü seçimi yapacağımız aklımızı meşgul etmeye başladı. Güneş gözlüğü denemesi yaparken doğru modellere yönelmek veya online alışveriş sırasında hangi modeller arasından seçim yapacağınızı belirlemek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler İçin

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

 

Dolgun yanaklara sahip, daire şeklindeki olan yüzlerden yuvarlak yüz olarak bahsetmek doğru olacaktır. Yüzünüzün bir kısmı diğerine göre daha geniş değil ise yuvarlak bir yüze sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Peki yuvarlak yüzler için güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalıdır? Dikdörtgen ve kare modeller, yüzünüzü daha uzun gösterip zıtlık yaratacaktır. Küçük, yuvarlak ve aşağı doru genişleyen güneş gözlüklerinden kaçınmayı da unutmayın.

Oval Yüzler İçin

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

 

Oval yüz tipini, yuvarlak yüze oranla daha keskin bir çene ve çok geniş olmayan bir alın olarak tanımlayabiliriz. Oval yüzün uzunluğu, genişliğine göre daha dikkat çekici şekilde fazla ve elmacık kemikleri ön planda bir yüzdür. Oval yüzlü kişiler için güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalıdır? Oval yüz tipine sahip olan kişiler en şanlı kişilerdir zira bütün modelde güneş gözlüklerini rahatlıkla kullanabilirler. Yumuşak köşeleri olan gözlükler oval yüzü olan kişilere çok yakışacaktır.

Kare Yüzler İçin

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

 

Uzunluğu ve genişliği hemen hemen eşit olan yüzlerden kare olarak bahsedebiliriz. Yüz hatları belirgin ve sert olan bu kare yüz tipinde, elmacık kemiklerinizin ve çene köşelerinizin genişliği aynı olacağından dolayı yüzü ovalleştiren güneş gözlüğü modellerine yönelmek doğru bir tercih olacaktır. Dikdörtgen veya geometrik şekillerden uzak durmanız gerekirken, yuvarlak ve kedi gözü tarzı çerçeveler kare yüz tipine sahip olan kişilere çok yakışacaktır.

Elmas Yüzler İçin

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

 

Çenenin küçük ve sivri, alnın ise dar olduğu elmas yüz denebilir. Elmas yüz tipinde elmacık kemikleri yüzün en geniş kısmını oluşturur. Bu yüz tipine sahipseniz güneş gözlüğü modeli çenenizi ve alnınızı geniş, şakaklarınızı ise dar göstermelidir. Köşeleri vurgulanan ve üst kısmı ağır olan gözlükler elmas yüzler için oldukça güzel olacak modellerdir. Desenli gözlüklerden ve düşük saplı modellerden uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Kalp Yüzler İçin

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

 

Çene kısmı dar, alın kısmı geniş olan yüzler için kalp şeklinde yüz demek mümkündür. Kalp şeklinde olan yüzlerde alın ve yanaklar geniş, çene sivri ve dardır. Bu şekilde olan yüzlerde çerçevenin üst kısmı fazla detaylı olmayan ve köşeli güneş gözlükleri kalp yüz şeklini dengeler. Yuvarlak, küçük çerçeveler de kalp tipi yüzlere oldukça yakışacaktır. Yüzünüz kalp şeklinde ise üst kısmı ince, alt kısmı kalın modelleri tercih etmelisiniz.

Üçgen Yüz İçin

Kalp Yüzler İçin

Üçgen yüz tipinde olan kişilerin çene ve yanakları geniş, alınları ise dardır. Üçgen bir yüz tipine sahipseniz alnınızı geniş gösterecek düşük saplı çerçevelerden uzak durmak yararınıza olacaktır. Peki üçgen yüz için güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalıdır? Seçeceğiniz güneş gözlüğü çene genişliğinde olmalıdır. Çerçevesiz modeller üçgen yüz tipine oldukça uygun olacaktır. Kedi gözlü modeller ve pilot tipi güneş gözlükleri, üçgen yüze sahip olanların favori modellerindendir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin