Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?
Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yüz serumu kullanımı her geçen gün daha da yaygın hale gelmektedir. Cilt sağlığını destekleyen bu ürün kolay kullanımı ile de dikkat çekiyor.

Yüz Serumu Nedir?

Yüze belirli aralıklar ile uygulanan ve bakım amacıyla kullanılan kozmetik ürünlere yüz serumu denir. Yüze uygulandıktan sonra ekstra bir işlem gerektirmeyen bu serumlar cilt tarafından emilmektedir. Yapısında bulunan besleyici maddeler sayesinde yüz serumları cildin alt tabakalarından itibaren besler.

Yüz bölgesi yaşlanma ve yorulma gibi durumları en çok belli eden bölgelerin başında gelmektedir. Bu yıpranma durumundan cildin minimum seviyede etkilenmesini sağlamak için kaliteli bir bakım gereklidir. Yüz serumu da cilde ihtiyaç duyduğu bu bakımı sağlamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Yüz serumu kozmetik bir üründür. Bu ürünün nasıl kullanılacağı ile ilgili en doğru bilgi satıcısı tarafından verilmektedir. Bu nedenler satın alınan ürünün kutusunun üzerindeki talimatları uygulamak yanlış olmayacaktır.

Serumun kullanımında sıklıkla günde 2 uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar sabah 1 akşam 1 kez olacak şekilde ayarlanır. Daha net bir süre zarfı olması açısından iki uygulama arasında 12 saat olacak şekilde ayarlama yapılabilir. Bu durumda cilt düzenli olarak ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını alma fırsatı bulur.

Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?
Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ne Kadar Etkili Olur?

Kısa vadede etkili olması beklenmeyen bir üründür. Bu ürünün düzenli olarak kullanımı durumunda uzun bir süreçte etkili olması ve geleceğe dönük bir bakım sağlaması beklenmektedir. Bu nedenle serum kullanımı etkisini birkaç hafta içinde göstermeyecektir. Bu nedenle serumu düzenli olarak kullanmak fayda sağlayabilmesi açısından önem taşımaktadır.

Serum kullanımına başladıktan sonra cilt yenilenme sinyallerini almış olur. Yenilenme sürecini başlatan cilt, bu süreci yaklaşık olarak 45 günde tamamlamaktadır. Bu nedenle kişilerde ilk 1 ayın sonunda farklı bir görünüm elde edilmesi muhtemeldir. Buna ek olarak 45 günün sonunda da serum ile oluşan fark görülebilir ve cilt toparlanmaya başlar.

Serum kullanımı ile cildin daha parlak bir görünüme sahip olması ve buna bağlı olarak da daha doğal bir güzelliğe sahip olması sağlanır. İleri yaşlarda da kırışıklık oluşumunu önlediği için tercih edilen son derece etkili bir üründür.

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüz Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin