Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?
Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?

Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?

Öksürük için zencefil nasıl yapılır? diyorsanız bu şifalı bitkiyi bal ve limonla karıştırabilirsiniz. Kış aylarında sık görülen viral enfeksiyonlar için anti-bakteriyel zencefil, bağışıklığı güçlendirerek hasta olma riskini azaltan limon ve kış mevsiminde içinizi ısıtacak besleyici bal iyi gelebilir. Herhangi bir alerjik durumunuz yok ise zencefil bal limon karışımı bir çok hastalığın belirtilerinin ve semptomlarının azaltılmasında faydalı oluyor.

Zencefil Bal Limon Karışımı Hangi Hastalıkların Semptomlarını Azaltır?

Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?
Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?
  • Grip: Influenza virüsünün yol açtığı grip, yüksek ateş ve halsizlik semptomlarıyla kendini gösterir. Kan dolaşımını dengeleyerek vücut ısısını ideal seviyede tutan zencefil, grip belirtilerini çabucak ortadan kaldırır. Hastalık sebebiyle vücudun kaybetmiş olduğu enerji, baldaki sağlıklı karbonhidratlar sayesinde tekrar kazanılabilir. C vitamini deposu limon, vücuttaki virüsle savaşan alyuvarları güçlendirir.
  • Nezle: Soğuk algınlığı olarak da bilinen bu hastalık, kuru ve soğuk havalarda görülür. Yaz sonunda havaların aniden soğuması, nezlenin temel sebepleri arasındadır. Boğaz tahrişine ve balgamlı öksürüğe yol açan soğuk algınlıklarını atlatabilmek için zencefil bal ve limonu karıştırıp tüketebilirsiniz.
  • Hırıltı: Soğuk algınlığının semptomları arasındaki hırıltı, özellikle çocuklarda ağır seyreder. Tek başına, bir hastalık kadar rahatsız edici olabilir. Muhtemelen balgam sorununun da eşlik ettiği akciğer hırıltıları, antioksidan özelliklere sahip zencefil bal limon aracılığıyla giderilebilir.
  • Ses kısılması: Ses tellerindeki fizyolojik problemlerden kaynaklanan kısılmalar için ballı limonlu zencefilin fayda göstermesi beklenmez. Fakat enfeksiyon sebebiyle boğazda ortaya çıkan şişkinlikler ve ses kısılmalar için zencefil bal limon karışımı yoğun etki gösterir. Limon ve zencefil anti – septik özellikleriyle boğazdaki bakterileri temizlerken, balın doğal şekeri boğazı yumuşatır. En az 1 hafta tüketim yapmanız halinde sesiniz normale dönecek, hatta eskisinden daha iyi olacaktır.
  • Kan değerindeki eksiklerden kaynaklı üşümeler: Kanda bulunması gereken maddeler eksik olursa vücut birçok belirti gösterir. Soğuk olmayan havaların bile üşütücü etki göstermesi, kan değeri düşük kimseler açısından yaygın bir problemdir. Zencefil kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, C vitamini, diyet lifi açısından zengin bir gıdadır. Sağlığınız için gereken birçok maddeyi size sunabilir. En iyi enerji verici gıdalar arasındaki bal, sağlıklı bir şeker kaynağıdır. Vücudun ideal ısıda kalabilmesi için harcanması gereken kaloriyi temin eder. Dinç hissetmenizi kolaylaştıracak olan limon, doğadaki en zengin C vitamini kaynaklarından biridir. Vücut direncini artırarak üşümeyi keser.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zencefil Bal Limon Karışımı Neye İyi Gelir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin