düşük sermaye ile iş yeri açmak
Düşük sermayeli iş fikirleri

10 Bin TL Sermaye ile Yapılabilecek İşler

Bazı işleri yaparak yüksek kazançlar elde etmek için, illaki çok büyük sermayelere sahip olmanıza gerek bulunmuyor. 10 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler yaparak, aylık geçiminizi sağlayacak düzeyde para kazanmanız mümkün.

Sermayeniz ve yapacağınız iş ne olursa olsun, öncelikte doğru bir sektöre yatırım yapmanız bu noktadaki en önemli konulardan biridir.

10 Bin TL Sermaye ile Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Aşağıdaki işlerin bir kısmı fiziki hayatta yapılabileceği gibi, bir kısmı da internet üzerinden yapılarak size 10.000 TL gibi küçük bir sermaye ile aylık 5.000 TL üzerinde para kazandırabilir.

10 bin sermaye ile iş kurmak

Çay Ocağı Açmak

Yatırım yapacağınız küçük sermaye ile kısa sürede para kazanmak istiyorsanız, yapabileceğiniz işlerden biri doğrudan gelire dayalı olan çay ocağı işletmeciliği olabilir.

Birçok insanın küçümseyerek baktığı bir iş dalı olmasına karşın, doğru bir konumda çay ocağı işletmeciliği yapılması aylık gelirinizin 5000 TL’nin üzerinde olmasını sağlayabilir. Özellikle insanlara vereceğiniz çayın taze ve kaliteli olması, çay ocağınıza uzakta bulunan kişilerin dahi sizin müşteriniz olmasını sağlayabilir.

İşlek konumda başlangıç aşaması için 10.000 TL gibi bir sermaye, çay ocağı açmak için yeterli sayılabilecek bir bütçedir.

E-ticaret

Stoksuz e-ticaret sektörüne girerek, sermayenizi yüksek kazanca dönüştürebilirsiniz. Elinizde bulunan parayı e-ticaret sitesinin kurulum ve reklamı için harcayıp başkalarına ait ürünleri e-ticaret siteniz üzerinden satarak, ciddi kazançların elde edilmesi mümkündür. Uzun vadede ise doğrudan kendinizin aldığı ürünlerin satışını yapmanız, daha yüksek kazanç sağlamanıza imkân tanıyacaktır.

Web Siteleri

İnternetten para kazanma yolları arasında en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan web siteleri, doğru adımlar atılması halinde uzun vadede ciddi paralar kazanmanızı sağlayabilir.

Başlangıç aşaması için 10.000 TL gibi bir sermaye, web siteleri için oldukça ideal bir bütçedir. Ortalama kurulum maliyetleri 1.000 TL altında olan bir web sitesi kurarak, kalan parayı siteniz için içerik ve reklam alanında değerlendirerek hızlı bir yükseliş sağlayabilirsiniz. Böyle bir sermaye ile 6 ay ile 1 yıl arasında web siteniz, aylık 700 ile 1500 TL arasında para kazandırmaya başlayacaktır. Kendinizin içerik yazma kabiliyetinin bulunması halinde, kazanacağınız tutar daha fazla olabilir.

Domain Ticareti Yapmak

Web sitelerinin alan adı olarak bilinen domain ticareti yaparak para kazanmak, 5 veya 10 bin TL’lik sermayeler ile rahatlıkla yapılabilecek işlerden biridir. Boşta olan bir domaini 7 dolar karşılığında alıp, belki de yüzlerce hatta binlerce dolar karşılığında satabilirsiniz. Bunun için gerçekten yapabilecek ve marka olabilecek web sitesi isimleri bulmanız gerekir.

düşük maliyetli iş kurma

10 Bin TL Sermaye ile Yapılabilecek İşler: Yemek Hizmetleri

10 bin TL sermayeniz bulunuyorsa, çevrenizde bulunan ofis ve işyerleri ile görüşerek küçük çaplı da olsa yemek hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Kişi başı ortalama 2 TL kar elde ettiğinizi hesap edersek, günlük 100 kişiye yemek vermeniz 200 lira gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Elde edeceğiniz kazancı yine işinize yatırım yaparak değerlendirmeniz halinde, işinize kısa sürede büyütme imkânınız da bulunuyor.

YouTube Kanalı İçin Çekimler Yapmak

Birkaç gün içerisinde olmasa bile birkaç ay içerisinde yavaş yavaş para kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de YouTube üzerinde özgün videolar yayınlamaktadır. Ücretsiz olarak açacağınız YouTube kanalınızda kaliteli videolar yayınlamak için, önce iyi bir kamera ve mikrofona sahip olmanız gerekir.

Bilgisayar ve internet bağlantınızın olması halinde sokak röportajı tarzı videolar çekip kanalınızda şık bir şekilde yayınlamanız, kısa sürede 10.000 TL sermayeyi kazanca dönüştürebilir.

İnsanlar YouTube üzerinde başta sokak röportajları olmak üzere, eğlenceli videolara ciddi anlamda ilgi göstermektedirler. Google reklamları dışında özel reklamlar alarak da YouTube kanalınızdan ortalama 6 ay içerisinde tatmin edici seviyelerde para kazanabilirsiniz. Bunun için günde ortalama bir video yayınlamanız, harika sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Çiğ Köfte Dükkânı Açmak

Kirası pahalı olmayan küçük bir çiğ köfte dükkânı açarak, 10.000 TL sermaye ile geçiminizi sağlayacak kadar para kazanabilirsiniz. Elinizdeki sermaye belki dükkânın yıllık kirası için ancak yeterli olabilir. Fakat birçok dükkân sahibi, mülkünü aylık olarak kiraya vermektedir.

Böyle bir dükkân bulup çiğ köfte bayiliği veren firmalardan yardım almanız kendi işinizi kurmanızı sağlayabilir. Çiğköfte bayiliği veren bazı firmaların kar ortaklığı yöntemi ile ücretsiz bayilik verdiğini de hesaba katarsak, elinizdeki sermayenin bu iş için yeterli olabileceğini söyleyebiliriz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 Bin TL Sermaye ile Yapılabilecek İşler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin