5 Muhteşem Savaş Filmi

5 muhteşem savaş filmi yazımızda film gecelerinizi aksiyonla ve tarihle doldurmanız için güzel öneriler yer alıyor.

12 Savaşçı / IMDb: 6,6 (2018)

“Youtube-12 STRONG – Official Trailer-Warner Bros. Pictures”

5 muhteşem savaş filmi listemizin başında, başrolünde Chirs Hemsworth’ün rol aldığı “12 Savaşçı” yer alıyor. Filmde, 11 Eylül saldırısı sonrasında ABD özel kuvvet ekiplerinin tehlikeli bir görev için Afganistan’a giden Amerikan askerlerinin yaşadıklarını anlatıyor. Silah ve sayı bakımından az olan Amerikan ve Afganistan askerleri onları acımasızca öldürmek isteyen bir düşmanla karşı karşıya kalıyorlar.

Schindler’in Listesi / IMDb: 8,9 (1993)

“Youtube-Schindler’s List (1993) Official Trailer – Liam Neeson, Steven Spielberg Movie HD- Movieclips Classic Trailers”

Film, Oskar Schindler isimli Alman bir iş adamının İkinci Dünya Savaşı zamanlarında Polonya’da kurmuş olduğu bir fabrikada Yahudi işçi çalıştırması ve bundan dolayı 1100 Yahudi’nin hayatlarını kurtarmasını anlatıyor. Gerçek yaşanmış olaylardan uyarlanmış olan film, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in en önemli ve Oscar kazandıran filmlerinden bir tanesidir.

120 / IMDb: 7,3 (2008)

“Youtube-120 – Fragman-Özen Film”

En iyi Türk savaş filmlerinden bir tanesi olan 120 filmi, Balkan Harbi’nden sonra yaralarını sarmaya çalışan Osmanlı Devleti ve Anadolu’yu işlemektedir. Savaşın etkileri daha atlatılmamışken 1. Dünya Savaşının patlak vermesi ile seferberlik ilan ediliyor ve halk kendini bir savaşın daha içinde buluyor. Savaş sürerken Kars’ta mücadele veren askerlerin cephaneleri bitmek üzeredir ve halktan yardım isterler. Van halkı yardım etmek ister ancak malzemeleri götürecek insan yoktur. Geriye yalnızca 18 yaşından küçük çocuklar kalmıştır ve bu görev 120 çocuğa verilir.

Ayla / IMDb: 8,4 (2017)

“Youtube-AYLA – Resmi Fragmanı #1 (SİNEMALARDA)-Ayla”

Bu film, Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikâyeyi anlatıyor. 1950 Savaşı’na katılan Çavuş Süleyman, savaş alanında küçük bir kız bulur. 5 yaşında olan Koreli yetim kız nereye gideceğini bilmez bir haldedir. Çavuş Süleyman kıza sahip çıkar ve adını Ayla koyar. Birlikteliğin neşesi haline gelen Ayla ve çavuş kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ayın sonunda birlik için, geri Türkiye’ye dönme kararı verilir. Eve dönmek için Ayla’dan ayrılmak istemeyen Süleyman Çavuş, elinden gelenin en iyisini yapmasına rağmen Güney Kore yasalarının dışına çıkamaz. Yetim başvurusu sürecine dahil olan Ayla ve onu geride bırakmak zorunda kalan Süleyman vedalaşırken bir gün yeniden buluşacaklarına dair söz verirler. Zaman ikisini tekrar bir araya getirecek mi?

Piyanist / IMDb: 8,5 (2002)

“Youtube-The Pianist (2002) Official Trailer – Adrien Brody Movie-Movieclips Classic Trailers”

Piyanist filmi, 2. Dünya Savaşını anlatan en iyi savaş filmlerinden bir tanesidir ve pek çok dalda ödül almıştır. 5 muhteşem savaş filmi listemizde yer alan Oscar ödüllü film, gerçek bir dram konusunu işlemiştir. Film, Polonya’nın Nazi işgalini ve işgal esnasında oldukça ünlü bir piyanistin savaşın olduğu sokaklarda verdiği hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Piyanist filmi, üzerinden çok uzun seneler geçse bile 2. Dünya Savaşı’nı en güzel anlatan filmlerin başında geliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
5 Muhteşem Savaş Filmi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin