Ayak Modeline Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ayaklar vücudumuzu taşıması ile görevlendirilmiş olan organlardır. Gün boyu hareket etmemizi sağlarlar. Bu nedenle ayakkabı seçerken ayaklara uygun olması ve kullanım rahatlığı sağlamasına dikkat etmek gerekir.

Aksi takdirde ayak sağlığı problemleri yaşanabilir. Ayaklara uygun ayakkabının seçilmesi ayak modelini dikkate alarak yapılabilir. Ayak sağlığınıza önem veriyor ve ayak modelinize göre ayakkabı satın almak istiyorsanız Exxeselection Emporio Armani ürünlerinden seçim yapabilirsiniz.

Ayak Modeline Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Ayak modelinize göre ayakkabı satın alarak özel hayat, iş hayatı ve gündelik hayatınızda rahatlık yaşamak istiyorsanız Emporio Armani ayakkabılarından tercih edebilirsiniz. Doğru ayakkabıyı seçmeniz için ilk olarak ayak modelinize dair bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu sayede inceleyeceğiniz ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

Ayakkabı seçimi yaparken göz önüne almanız gereken ayak modelleri şunlardır;

 • Taraklı ayak modeli
 • Büyük ayak modeli
 • Küçük ayak modeli
 • Düz taban ayak modeli
 • Normal taban ayak modeli
 • Yüksek taban ayak modeli

Ayak tipiniz hakkında bilgi sahibi iseniz günlük veya spor ayakkabı modellerini inceleyerek ayağınıza uygun ayakkabıyı sipariş edebilirsiniz.

Taraklı Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

Günümüz insanlarında en yaygın bulunan ayak tipi taraklı ayaklardır. Baş parmağın aşağısında bulunan kemiğin çıkıntı şeklinde görüldüğü ayaklar taraklı olarak ifade edilir ve kemik çıkıntısı sayesinde rahatsızlık yaratır. Bu nedenle taraklı ayaklara sahip olan kişilerin ön kısmı oldukça geniş olan ayakkabıları tercih etmeleri gerekir.

Emporio Armani ayakkabı çeşitleri arasında taraklı ayağa sahip olan kadın ve erkekler için üretilmiş geniş ön kısma sahip günlük/casual kullanıma uygun ayakkabılar vardır. Bu ayakkabılar rahat kullanım yanı sıra kaliteli süet, deri ve tekstil malzemesi ile uzun süre kullanım sağlayabilirler.

Büyük Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

Büyük ayağa sahip olan kişiler ayaklarına uygun ayakkabı bulmakta zorluk yaşarlar. Ancak Exxeselection sitesinde bulunan ayakkabılar büyük ayağa sahip kişiler de düşünülerek tasarlanmış ve satışa sunulmuştur.

Trend ayakkabılar arasında bulunan Emporio markasının 45 numaraya kadar ayakkabıları bulunur. Bu sayede büyük ayaklı kişilerde kolayca ayakkabı bulabilirler. Büyük ayaklılar için, Emporio Armani logolu hakiki deri sneaker ve bağcıklı ayakkabılar satıştadır.

Küçük Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

Büyük ayak sahiplerinde olduğu gibi küçük ayak sahipleri de ayak numaralarına uygun ayakkabı bulmakta zorluk yaşarlar. Ürünlerin belirli standartlarda üretilmesi kişilerin ayakkabı bulmasını zorlaştırır. Siteyi inceleyen erkek ve kadın alıcılar 36 numaradan başlayan ayakkabıları satın alabilirler.

Düztaban Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçimi yapılırken sahip olunan taban tipi de dikkate alınmalıdır. Tabana uygun tercih edilmeyen ayakkabılar kullanım rahatsızlığı yanı sıra sağlık sorunlarına neden olabilir. Nasırlar ve ayak mantarları ile ayak yaraları sorunları yaşanabilir. Bu nedenle ayakkabı seçilirken taban tipi dikkate alınmalıdır. Taban tipleri arasında yaygın bulunan tip düztabandır. Düztabanda ayak kemeri veya kemiği oldukça düz görünümdedir.

Düztabana sahip olan kişiler yürürken baskı ayağın iç bölümüne verilir. Bu sayede ayakkabılarda en yıpranan yer baskının uygulandığı iç kısımdır. Bunun için düz tabana sahip kişilerin ayakkabılarının orta taban bölümünün kaliteli olmasına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca ayağın içe doğru hareketini kısıtlayan ayakkabılardan tercih etmeleri gerekir.

Normal Taban Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

Düztaban ayaklar yanı sıra kadın ve erkekler de normal taban ayaklar da yaygındır. Bu ayak tiplerinde ayak kemeri düz veya yüksek değildir. Normal özelliklere sahip olan bu tabandaki ayaklar için ayakkabı tercihi taban yapısı fazla yüksek veya fazla düz olmayan ayakkabılar olmalıdır. Bu ayakkabı modelleri Emporio Armani sayfasında model resimleriyle birlikte verilmiştir. Gerekli incelemeleri yaparak siparişinizi verebilirsiniz.

Yüksek Taban Ayaklar İçin Ayakkabı Seçimi

İnsanlarda görülen son ayak tipiyse yüksek tabandır. Bu ayak tipine sahip olan kişilerde ayak kemeri yüksek görünümdedir. Bu tabanlarda insanın yükü ayağın dış bölümüne biner. Bu nedenle ayakkabı tercihi dış bölümü dayanıklı ayakkabılardan yana olmalıdır. Bu ayakkabılardaki taban görünümü ise yastıklamalı ve orta kısmı az destek sağlayacak ayakkabılardan yana olmalıdır. Yüksek tabana sahip kişiler yanlış ayakkabı tercih ettiklerinde bacak ağrısı sorunu yaşarlar. Bu nedenle doğru ayakkabıyı kullanarak bacaklara binen yükten kurtulmaları gerekir.

Ayak Modeline Göre Tercih Edilebilecek Emporio Armani Ayakkabıları

Ayak modeline göre ayakkabı satın almak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri markaların başında Emporio Armani ayakkabı markası gelir. Bu marka düztaban, yüksek ve normal taban ile büyük veya küçük ayak modelleri için ayakkabı çeşitlerini üreterek satışa sunar. Ayak modeline göre tercih edilebilecek markaya ait ayakkabı modelleri ise şunlardır;

 • Hakiki deri erkek spor ayakkabıları
 • Hakiki deri erkek günlük ayakkabı
 • Bağcıklı deri kadın ayakkabı
 • Kalın tabanlı sneaker kadın ayakkabı
 • Logolu hakiki deri kadın sneaker ayakkabı
 • İnce topuklu kadın ayakkabı
 • Kısa topuklu kadın ayakkabı

Bu ayakkabı modelleri ve daha fazlası https://www.exxeselection.com/emproio-armani web sitesinden satın alınabilir. Bu sayfada bulunan ayakkabılar numara ve renk çeşitliliğine sahip olup farklı giyim tarzlarına ve zevklere hitap etmektedir.

Markaya ait ayakkabıların fiyatları ise modele bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyat bilgileri ürün sayfalarında yer alır ve fiyat karşılaştırması yapılarak ürünlerden satın alınabilir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ayak Modeline Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin