Çinli SPIC, Eren Santrali ile Türkiye’de rekor kırdı

Çin'in en büyük elektrik üreticilerinden ve dünyanın da 260'ıncı büyük şirketi olan SPIC, Türkiye'de üstlendiği operasyonlarla dikkat çekiyor. SPIC, son 3 yılda Türkiye'deki Eren Elektrik Santrali’nin tek ünite ve çift ünite aynı anda çalıştığı gün sayısı rekorunu kırarken, Eren Elektrik Santrali, Türkiye'de aynı dönemde 600 MW ve üzeri elektrik üretimindeki başka santraller arasında defalarca birinci sırada yer aldı.

 

Türkiye'de Eren Elektrik Santrali'nin 2 ve 3 numaralı üniteleri ile Atlas Elektrik Santrali'nin 1 ve 2 numaralı ünitelerinin işletme ve bakımlarının teknik rehberliğinden sorumlu olan SPIC, bu iki santralin seviye bakımını da üstlendi.

 

İşletme sürecinde her zaman sorumluluk kavramına bağlı kalarak bilimsel yönetim ve profesyonel teknoloji ile elektrik santralinin istikrarlı işletimini ve bakımını sürdüren SPIC, Ekim ayında ekipmanların eskimesi nedeniyle Eren Santrali’nin 2 numaralı makinesinin B ve C vakum pompalarının akımının aniden yükselmesine de müdahale etti. SPIC'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

 

"Santralin çalışmasını durdurduktan sonra proje departmanı hızla harekete geçerek, grup grup incelemeler yapmaya başladı. Makinenin parçalarını ayırarak, arızanın hava çıkış perdesindeki hasardan kaynaklandığı hızlı bir şekilde tespit edilerek, zamanında yedek parça değişimi gerçekleştirildi. Bakım çalışmaları 4 saatlik kısa bir sürede tamamlanırken, vakum pompası akımı da normale döndü. Atlas Santrali'nde 1. ve 2. ünitenin işletme sıkıntısı yaşamaması için SPIC İşletme ve Bakım Teknik Yönlendirme Proje Dairesi santral personeli ile koordineli olarak çeşitli verileri inceleyerek ve sürekli çalışarak detaylı bir rapor oluşturdu. Teknik sorunları çözerken etkili, güvenilir ve önleyici tedbirler sağlandı."

 

2019'un başından itibaren Balkan Yarımadası'na ve şimdi Türkiye'ye kök salmış olan SPIC'in teknoloji ile yol açıp iyi hizmetlerle köprüler kurduğu kaydedilen açıklamada, "Bir Kuşak, Bir Yol" ülkelerinde enerji alanında çalışan Çinliler ve Türkler arasında derin bir dostluk kurulduğu kaydedildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çinli SPIC, Eren Santrali ile Türkiye’de rekor kırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin