“Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” Stratejisiyle Philips Ev Aletleri, Karbon-Nötr!

Dünyanın önde gelen küçük ev aletleri markası Philips, globalde faaliyet gösterdiği 100 ülkede karbon emisyonlarını dengeleyerek 2020 itibarıyla ‘karbon nötr’ oldu. “Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” stratejisi ile Philips Ev Aletleri, 2040 yılına kadar “karbon net sıfır” olmayı hedefliyor.

 

 Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarına 1990 yılında başlayan dünyanın önde gelen küçük ev aletleri markası Philips, “Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” stratejisini hayata geçirdi.

 

 “Sürdürülebilir Bir Gelecek için Sorumluluğumuzun Farkındayız”

 “Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için sorumluluğumuzun farkındayız”  açıklamasında bulunan Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Milena Elmasoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin (IPCC) ardından yayımlanan rapora göre; 2050 yılına kadar net sıfır karbona ulaşılması ve küresel sıcaklıkların 1,5 derecede tutulması şart. Bu noktada, gezegenimizi korumak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya emanet etmek için iş dünyasına büyük bir sorumluluk düşüyor. Philips Ev Aletleri olarak, sürdürülebilirlik konusuna bütünsel olarak yaklaşıyor ve uzun vadeli yatırımlar yapıyoruz. Birleşmiş Milletler’in Kalkınma Amaçları ile uyumlu “Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” adlı sürdürülebilirlik stratejimizin temelinde; döngüsel ekonomi, iklim değişikliği ve toplumsal etki var” dedi. 

 

 2040 Hedefi: Yüzde 100 Çevre Dostu Ürünler

 “Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” adlı sürdürülebilirlik stratejisi ile geleceğe, gezegene ve insanların ihtiyaçlarına odaklandıklarını belirten Elmasoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2020 itibarıyla Philips Ev Aletleri olarak, Türkiye dahil olmak üzere globalde faaliyet gösterdiğimiz 100 ülkede operasyonlarımızı karbon nötr olarak gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. 2021 yılındaki global lansmanlarımızın yüzde 67’si Eco-Design sertifikasına sahip çevre dostu ürünlerden oluşuyor. Üretim faaliyetlerimizde ise yüzde 100 yenilenebilir elektrik kullanıyoruz. Operasyonel atıklarımızın yüzde 90’ını geri dönüştürken, geçtiğimiz sene üretimlerimizde 2.640 ton geri dönüştürülmüş plastik kullandık. Aynı yıl 14.300 adet yenilenmiş ürün satışı gerçekleştirerek döngüsel ekonomiye büyük bir katkı sağlamayı başardık. 

 

Philips Ev Aletleri’nin “Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” kapsamında stratejik hedefleri arasında ise 2040 itibarıyla net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak, 2025’e kadar gelirlerinin yüzde 100’ünü çevre dostu ürünlerden elde etmek, üretim faaliyetlerinde 75 yenilebilir enerji ve 7.600 ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmak yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Daha Az Tüketim, Daha Çok Geri Dönüşüm” Stratejisiyle Philips Ev Aletleri, Karbon-Nötr!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin