Diş İpi Kullanmanın Faydaları

Diş ipi kullanmanın faydaları azımsanmayacak kadar çok fakat pek çok kişi ağız bakım rutininde dişi ipi kullanmıyor.

Ağız ve diş sağlığı küçümsenmeyecek kadar önemlidir. Pek çok kişi diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı için yeterli olduğunu düşünmektedir. Fakat bu özellikle diş dizilimi sık olan kişiler için yetersizdir. Okulda, reklamlarda ya da diş doktorunun tavsiyesi olan diş ipini elbette herkes duymuştur. Fakat bu tavsiye pek çok kişi tarafından görmezden geliniyor. Ancak diş ipi kullanmanın faydaları oldukça fazla. 

Diş İpinin Faydaları 

Dişlerin ön, arka ve çiğneme yüzeyine ulaşabilen diş fırçası diş aralarını temizleme konusunda yetersiz kalmaktadır. Dişlerin ara kısımlarına rahatlıkla ulaşabilen diş ipi ağız ve diş sağlığı için oldukça önemlidir. Diş ipleri sayesinde ağız bakımı ve hijyeni tam anlamıyla sağlanmaktadır. 

Bir diş çürümeye başladığında, iyileşmesi imkansızdır. Diş çürümeye başlamadan önce mümkün olduğunca önlem almak en doğrusudur ve bu konuda detaylı bir diş temizliğine dikkat edilmesi önemlidir. Diş çürüğünü önlemenin en etkili yolu düzenli olarak diş ipi kullanmaktır. 

Diş sağlının en büyük tehditlerinden olan plaklar adeta dişleri kemirmektedirler. Plakları önlemenin en etkili yolu ise düzenli olarak diş ipi kullanmaktadır. 

Düzenli diş ipi kullanımı, dişleriniz arasındaki kokuya neden olan kalıntıyı ortadan kaldırdığı için ağız kokusunu da önler. Böylelikle sosyal yaşantınıza da katkı sağlamış olur. 

Ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmezseniz, herhangi bir enfeksiyon veya iltihaplanma sorunu kan dolaşımınızı etkileyebilir ve daha ciddi hastalıklara yol açabilir. Diş ipi kullanımı derinlemesine bir temizlik sağladığı için bu tür sorunları yaşamanızı da engeller.  

Birçok kişi diş eti kanaması ihtimalinden dolayı diş ipi kullanmaktan korkar. Bununla birlikte, diş ipi dişlerinizin sağlığını iyileştirdiğinden, başka diş rahatsızlıklarınız yoksa diş kanamasını da önlüyor. 

Diş İpi Nasıl Kullanılır? 

Diş İpi Kullanmanın Faydaları
Diş İpi Kullanmanın Faydaları

Diş ipi iki dişin birleştiği yerden, bölgeye zarar vermeyecek şekilde nazikçe aşağıdan yukarıya doğru kullanılmalıdır. Her gün düzenli kullanılan dişi ipi sayesinde diş eti hastalıkları ve diş çürüklerinin önüne geçilmektedir. Diş ipi yerine gargara kullanmak bu sorunların çözümü değildir. Ağız bakım suları ve gargaraları diş fırçası ve dişi ipini destekleyici ürünlerdir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Diş İpi Kullanmanın Faydaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin