Doğru İç Çamaşırı Seçimi
Doğru İç Çamaşırı Seçimi

Doğru İç Çamaşırı Seçimi

Vücudunuza göre doğru seçim yapmak ve kendinizi güzel hissetmek ve hatta seksi olmak isterseniz doğru iç çamaşırı seçimi konusuna dikkat etmeniz gerekir.

Bedene uygun iç çamaşırı seçimi görünüm açısından olduğu kadar sağlık açısından da önem taşıyor. Doğru seçim yapabilmek için ise bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Güzel ve seksi iç çamaşırı giyebilmek için zayıf olmanıza gerek yok, önemli olan seçimlerinizi doğru yapabilmektir.

Doğru İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru iç çamaşırı seçimi kadınlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Doğru seçimleri yapabilmenin temeli aslında ilk önce kendi vücut yapınızı tanımanızdan geçiyor. Vücudumuzun kas ve iskelet yapısına uygun ve uyumlu  iç çamaşır seçilmelidir.

Her zaman  iç çamaşırınızı üzerinize oturan ve vücut yapınıza uygun seçmelisiniz. Çamaşırların çeşitlerinin çok olmasından dolayı doğru seçim yaparken de çok kolay karar verebilirsiniz. Çamaşır seçimleri vücut duruşunuzu bile etkileyebileceğinden doğru karar vermek önem taşıyor. Her beğendiğiniz veya trend olan çamaşırlar her vücut yapısına uyum sağlayamayabiliyor. Ya da sağlıklı olmayabiliyor.

Sutyen Nasıl Seçilir?

"Doğru

 

Sutyen alırken genellikle denenmesine pek izin verilmez. Bundan dolayı kendi çamaşır ölçüsü bilgilerinizi bilmeniz ve doğru tercih yapmanız gerekir. Göğsünüzün büyüklüğünü ve yapısını bilmeniz gerekir ki ona göre dolgulu, dolgusuz ve toparlayıcı çeşitlerinden birini alabilesiniz.

Sutyen seçerken polyester ağırlıkta olanları almamalısınız. Çünkü polyester ürünlerin insan sağlığına çok büyük zararları bulunuyor. Özellikle de bu iç çamaşır olacaksa asla tercih etmeyiniz. Çamaşırda ne olursa olsun en kalitelisini ve pamuk oranı fazla olanı tercih edin.

Alt İç Çamaşırı Nasıl Seçilir?

"Doğru

 

Üst iç çamaşırlarınızı seçerken dikkat ettiğiniz noktalara alt iç çamaşırlarınızı seçerken de dikkat etmelisiniz. Sentetik ve polyester karışımlı iç çamaşırı asla seçmeyin ve almayınız.  Özellikle de kadınlar alt iç çamaşırı alırken mutlaka %100 pamuk oranına dikkat etmelidir.

Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Yapılır?

"Doğru

 

Vücut şekilleri;

  • Kum Saati
  • Üçgen Vücut
  • Dikdörtgen Vücut
  • Elma şekilli vücut olarak ayrılmaktadır. Bu vücut şekillerine göre çamaşır seçimleri aşağıdaki şekilde yapılabilir.

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Kadınların İç Çamaşırı Seçimleri

Bu tip vücut tipine sahipseniz şanslı kadın kısmında yer alıyorsunuz. Genellikle bu tip vücuda sahip kadınların hatları mükemmele yakın oluyor-Her ne kadar mükemmel vücut ölçüleri halen tartışma konusu olsa da :-)  Kum saati vücutlu kadınların genellikle ölçüleri 36-24-36 şeklinde oluyor. 90-60-90 ölçüleri bu tip vücut şekline ait bir ölçüdür. Her ne kadar mükemmel olarak addedilse de! kusurlar da olabilir. Gelelim iç çamaşırı seçiminin nasıl olması gerektiğine. Korseli ve jartiyerli modeller bu vücut tipine oldukça yakışmaktadır. Yüksek bel olarak tabir edilen alt iç çamaşırları da ince beli ortaya çıkarır.

Üçgen Vücuda Sahip Kadınların İç Çamaşır Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Kalça bölgesi bu vücut tipinde daha fazla belirgindir. Alt iç çamaşırı seçimine bu nedenle dikkat edilmelidir. Eğer kalçalarınızın belirgin olmasından hoşlanmıyorsanız bu durumu kamufle edecek alt iç çamaşırı seçmeniz gerekiyor. Büstiyer tipi iç çamaşırları bu noktada yardıma yetişiyor. Yine düz kesim olarak tabir edilen iç çamaşırları da bu tip vücutlar ile uyum sağlıyor.

Elma Tipi Vücut Şekline Sahip Kadınlar İçin İç Çamaşırı

Buradaki amaç üst beden ve kalçanızdaki orantısızlıkları gidermek olmalıdır. Bu yüzden de kolsuz iç çamaşırı seçimi daha doğru olacaktır.

Dikdörten Vücut Tipli Kadınlar İçin Doğru İç Çamaşırı Seçimi

Dikdörtgen tipli vücutlarda fazlalık veya kamufle edilecek kısımlar çok az bulunur. Üst ve kalça bir dikdörtgen oluşturacak şekildedir. Atletik vücut tiplerinden bir olan bu vücut tipine korseli çamaşırlar veya beli kuşaklı iç çamaşırlar çok yakışıyor. Büstiyerler de bu tip vücuda sahip kadınlar için güzel bir seçenek olabilir.

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doğru İç Çamaşırı Seçimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin