Kabaran Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?
Kabaran Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kabaran Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kabaran saçlar şüphesiz her kadının korkulu rüyalarından biridir. Hele ki dolgun ve hacimli saç hayali kurarken, saçların kabarması son derece üzücü bir durumdur. Fakat bu durum kalıcı değil. Dolayısıyla üzülmeye gerek yok. Ama bu durumun kaynağını bulmak gerek!

Kabaran saçlar denildiği zaman pek çok kişinin kafasında hoşnutsuz tablolar oluşur. Aslında saçlarımızın kabarmasının temel nedeni nem eksikliğidir. Bunun altında ise gerek kullandığımız saç şekillendirici aletler gerekse de ihmal ettiğimiz bakımlar yatar. Saçlarınızın kabarmasından rahatsızlık duyup bu konuya bir çözüm bulmak istiyorsanız, aşağıda yer alan önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Doğru Şampuan Seçimi

 Saç tipleri birbirinden farklıdır. Kabaran saçlar denildiği zaman ilk akla gele kıvırcık tipli saçlardır. Fakat bu düşünce son derece yanlıştır. Çünkü ince telli, kalın telli, düz, dalgalı ya da kıvırcık saç tiplerinin tamamı kabarabilir. Çözüm içinse öncelikle kendi saç tipinizi belirleyip, sonrasında uygun şampuan tercih etmeniz gerekir.

Kurutma Makinesi Kullanımı

Kadınlar, saçlarına bir an önce şekil vermek için dış sonrasında direkt olarak saç kurutma makinesini kullanmaya başlarlar. Fakat kurutma makineleri, saçların doğal yapısını bozar. Bozulan yapı sonucunda nem oranı azalır. Bu da saçların daha fazla kabarmasına ve kötü görünmesine neden olur. Yani dememiz o ki; saçlarınızın sağlığı açısından kurutma makinesinden uzak durmanızda fayda var.

Saç Kremi Kullanımı

 Daha çok kuru saç tiplerinde kullanılması tavsiye edilen kremler, saçların istenilen nem oranına sahip olmasında etkilidir. Özellikle boya gibi ağır saç işlemleri geçiren kişilerin, bu işlemler sonrasında krem kullanmaları oldukça faydalıdır. Üstelik saç kremleri, saçlarınızın kolay şekil almasına da yardımcı olur.

Kabaran Saçlar İçin Kontrol Yöntemi: Sık Sık Saç Taramak

 Evet! Yanlış okumadınız. Sık sık saç taramak, aslında sanıldığı gibi zararlı bir şey değil. Tabii ki dikkat edilmesi gereken noktalar var. İnce telli taraklar kullandığınız zaman, saçlarınız hem kopabilir hem de daha fazla kabarabilir. Yani kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz. Fakat doğru tarak seçimi yaptığınızda ve nazik hareketlerle taradığınız zaman saçlarınız beslenir. Çünkü taraklar, saçınızı tararken bir yandan da saçınızdaki yağı yayar. Böylece diplerinizde oluşan saçlarınıza eşit bir şekilde yayılır.

Saçları Yağlarla Nemlendirmek

 Pek çok yolu deneyip, herhangi bir sonuca ulaşamamış olabilirsiniz. Ama pes etmek yok! Günün belli belirsiz saatlerinde kabaran saçlar için etkili çözümlerden biri de yağ kullanmaktır. Saç yağları genel olarak, iç yapıda nemlenme yapar. Yani saçlarınız dışarıdan bakınca yağlı görünmez. Üstelik doğru ürünü tercih ettiğiniz zaman saçlarınız hayal ettiğiniz sağlıklı görünüme kısa bir zaman dilimi içerisinde kavuşabilir.

Saç Maskeleri Kullanmak

 Tıpkı cildinize uygulanan maskeler gibi saçınıza uygulanan maske çeşitleri de vardır. Saçlar da aslında gün stresinden ve yaşadığınız olumsuz durumlardan etkilenebilir. Bu nedenle düzenli bakım yapılmasında fayda vardır. Saç maskeleri hem cansız hem de kabaran saçlar için çözüm niteliğindedir. Maskeleri, haftada bir ya da iki gün yapmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kabaran Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin