Kadın ve Erkek Arasındaki Yaş Farkı Önemli Mi?
Kadın ve Erkek Arasındaki Yaş Farkı Önemli Mi?

Kadın ve Erkek Arasındaki Yaş Farkı Önemli Mi?

Kadın ve erkek arasındaki yaş farkı olması genellikle dışarıdan bakanlar için hep bir eleştiri konusu olmuştur. Ancak ilişkinin içerisinde bulunan kişiler için olay tamamen farklıdır. Sonuçta içerisinde aşk ve sevgi bulunan her türlü ilişki tarafların reşit olması şartıyla normal bir ilişki olarak değerlendirilebilir. Ancak her zaman için bu ilişkiler sevgi üzerine kurulu da olmayabiliyor.

Zengin ve Kariyer Sahibi Yaşlı Erkek

Bu durumu hepimiz biliriz. Genellikle zengin ve kariyer sahibi olan erkeklerin eşleri ya da partnerleri kendilerinden 20 yaş ve üzerinde genç olabiliyorlar. Bu durum dışarıdan bakıldığında genellikle genç kadınların lüks tutkusu şeklinde algılanıyor. Bunun kısmen doğru olduğunu söylemek mümkün. Bu ilişkilerde kadın maddi anlamda kendisini tatmin ederken erkek ise genç bir kadınla birlikte olmanın mutluluğunu yaşar. Bir başka deyişle iki taraf da hayatından mutludur. Tam tersi nadir görülen bir durum olsa da onun da var olduğu söylenebilir. Maddiyatın çok ilgi çekmediği ve yaş farkının fazla olduğu birliktelikler ise çok fazla konuşulmuyor.

Dizilerde Yaş Farkı Her Zaman Sorun

Gerçek hayatta kadın ve erkek arasındaki yaş farkı çoğu zaman bir sorun oluşturmasa da özellikle televizyonda yayınlanan dizilerde bu durum hep bir kıskançlık konusu ve dolayısıyla bir sorun olma özelliği taşıyor. Genç kadın, kendisinden oldukça yaşlı ancak yakışıklı sayılabilecek kocasını sürekli olarak kıskanmakta ve bu da ilişkinin sürekli olarak gerilmesine sebep olur. Bu durum izleyici tarafından da ilgi ile takip edilir zira pek çok insan dışarıdan görülen yaş farkı olan ilişkilerin iç kısmını bilemez. Bu diziler o yüzden insanların ilgisini çekiyor.

Erkekler Neden Genç Kadınları Tercih Ediyor

Bunun pek çok açıklaması olabilir. Ancak mantık açısından bakıldığında genç kadınların hayat tarafından daha az yıpranmış olmaları bir neden olarak gösterilebilir. Eşler arasında yaş farkı olan evlilikler tarihin belirli dönemlerinde de yaşanmıştır. Özellikle savaş zamanları kocaları ölen genç kadınlar yaş farkı gözetmeksizin kendi akrabaları tarafından kendisinden 20, 30 yaş büyük erkeklerle evlendirilmişlerdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadın ve Erkek Arasındaki Yaş Farkı Önemli Mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin