Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır? 
Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Siğil sorunundan mustarip kişiler son zamanlarda kriyoterapi ile siğil tedavisinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Kriyoterapi yöntemi genel olarak siğilden etkilenen bölgeye yoğun miktarda soğuk uygulanması ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Siğillerinden kurtulmak isteyen kişiler için yazımızda kriyoterapi ile siğil tedavisi nasıl yapılır ayrıntılarıyla anlattık. 

Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Olur? 

Siğiller bazen kendiliğinden geçebilir fakat bu süreç yıllar alabilir. Çoğu insan uzun süre beklemeden siğillerinden kurtulmak istemektedir ve bunun için tedavi yöntemi araştırmaktadır. Son dönemlerde oldukça kısa sürede tamamlanan işlem aralığı olduğu için siğil tedavisinde kriyoterapi yöntemi tercih edilmektedir. Kriyoterapi, siğillere yoğun miktarda soğuk uygulanarak dondurulması ve bir süre sonra siğillerin düşmesinin sağlanması işlemidir.  

Sadece birkaç dakika süren işlemi doktor muayenesi sırasında yaptırabilirsiniz.  Kriyoterapi işlemi diğer siğil temizleme yöntemlerine göre daha az yara izi bırakır. 160 dereceye kadar düşük sıcaklıklara ulaşabilen sıvı nitrojen kullanılarak uygulanan işlem cildinizin kısa süreliğine uyuşmasına ve kızarmasına sebebiyet verebilir fakat bu durum kısa süre içinde geçer. 

Siğil alnınızda ya da şakağınıza yakın bir yerdeyse sıvı nitrojen baş ağrısı yapabilir. Ayrıca nitrojen uygulanan bölgede kabuklanma meydana gelecektir fakat bir hafta gibi bir sürede bu kabuk düşecektir. Bu yüzden kabuğu kendiniz kaldırmaya çalışmayın. 

Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır? 
Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kriyoterapi Uygulaması Sonrası 

Kriyoterapi uygulaması sonrası sorulan ilk sorulardan bir tanesi izlerin ne zaman geçeceğidir. İzler uygulamadan sonra genellikle dört ila altı hafta arasında geçmektedir. Ayrıca işlem sırasında bölgede oluşan kararmalar da bir ay sonra tamamen yok olmaktadır. Uygulama sonrasında duş almak, işe gitmek gibi normal rutininize dönmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin