Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?
Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?

Suyun faydaları insan sağlığı açısından önemli iken, limonlu suyun faydaları da oldukça fazladır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin sık sorduğu soruların başında gelen limonlu su zayıflatır mı? Sorusunun cevabı bazı anlatımlarda mübalağa şeklinde verildiği için, kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Uzmanlar her kişinin kilosunun 0,03 ile çarpımı kadar su içmesi gerektiğini tavsiye etmektedir. Limonlu su ise hem günlük su ihtiyacının karşılanması, hem C vitamini alınması hem de limonun farklı yararlarından faydalanılması adına önemlidir.

Limonlu Suyun Faydaları

  • Limonun C vitamini içermesi sayesinde, koroner kalp rahatsızlığı gibi bazı kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
  • Böbrek taşlarının oluşma riskini azaltması da limonlu su içmenin faydaları arasındadır.
  • Limon içeriğinde sitrik asit bulunması, yiyeceklerden alınacak verimi artırmaktadır. Magnezyum ve kalsiyum emilimini artırması, vücut için çeşitli yararlar sağlar.
  • Düzenli olarak limonlu su tüketerek bunu egzersizler ve sağlıklı beslenme ile desteklemeniz, yağ yakımını kolaylaştırarak kilo vermeye yardımcı olur.
  • C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli vitaminlerden biridir. Limonda C vitamini olması ve suyun etkileri ile birleşmesi sayesinde, bağışıklık sistemi daha kuvvetli hale gelir.
  • Metabolizmanın daha düzenli çalışmasına yardımcı olur.
  • Su içmek kişinin yaşı ve cinsiyeti fark etmeksizin önemlidir. Buna limonun etkisinin eklenmesi, su tüketimini daha faydalı hale getirir. Kiloya göre günlük içilmesi gereken su miktarı, ortalama olarak şu şekildedir;

50 kilo olanlar için günlük miktar en az; 1,5 litredir.

60 kilo olanlar en az, 2 litre su tüketmelidir.

100 kilo olan birinin günlük tüketmesi gereken su miktarı ise, en az 3 litredir.

Limonlu Su Zayıflatır mı?

Limonlu su kilo verdirir mi? Yağ yakar mı? Soruları, zayıflamak isteyenlerin sık sorduğu sorulardan biridir. Hemen belirtelim ki hiçbir sağlıklı yiyecek veya içecek, tek başına zayıflatmaz. Ancak egzersiz yapıldığı dönemlerde de limonlu suya devam edilmesi, zayıflama sürecini hızlandırmaktadır. Yani özetle egzersizlerle desteklenmesi halinde zayıflatır.

Limonlu suyun sağlık için faydalarını görebilmek için, düzenli olarak kullanılması ve diğer sağlıklı beslenme koşullarına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin