Kategori arşivi: ListeCafe

ListeCafe içinde biraz goygoy, biraz gıybet, en sevilen diziler, filmler, şarkılar, sanatçılar, tweetler ve onlarcasını konuşmaya ne dersiniz?

Kategorimizin içinde birçok keyifli konu yer alıyor. Günlük stresinizden sizi uzaklaştıracak yazılarımız ile eğlenirken bir yandan da bilgilenmenin keyfine varabileceksiniz.

ListeCafe Eğlenceli Tweetler

Günlük olarak tweetleri tarıyoruz. Tweetlerden en beğenilenleri paylaşacağımız kategorimiz, bazı zaman sizi güldürürken bazen de düşündürecek. Sosyal medyanın en sevilenlerinden biri olan tweetler içinde yer alan postlar gündemden uzak kalmamanızı sağlayacak.

Biraz Goygoy

Günün stresinden uzaklaşmak için tercih edilen bir yöntem de biraz goygoy yapmak. Bu kategorimizde bol boy goygoy yapılıyor. Her konuda mantık aranmıyor sadece konuşmak olsun diye konuşulacak yüzlerce konu var. Üstelik bu konuların birçoğu da son derece eğlenceli konular. Cafemizde otururken biraz goygoy yapmak hiç de fena bir fikir gibi görünmüyor.

Gıybet

Goygoyumuz var da gıybetimiz olmayacak mı? Dedikodu kazanları kaynıyor. Sanatçılardan fenomenlere dedikodunun merkezinde neler oluyor diye düşünüyorsanız ListeCafe sizin için doğru adres olacaktır.

En Sevilen Diziler ve Filmler

Cafemizde sıcak çayınızı veya kahvenizi yudumlarken en sevilen dizi ve filmler hakkında konuşmaya ne dersiniz? Dünya ve Türkiye sinemalarında gösterimde veya yayınlanan olan dizi ve filmler üstelik de detayları ile ListeCafe kategorisinde yer alıyor.

Aldatmaya Meyilli Kadın Davranışları Hangileridir? 

Bugüne dek erkeklerin aldatma belirtileri ile alakalı pek çok makaleler yazıldı. Erkeklerin aldatmadaki bütün sebepleri ve davranışları gözler önüne konuldu. Hem toplumumuzda kadınların partnerlerini aldatmaz olarak görülmesi hem de aldatan kadının kendini ele vermemesi ya da kadınların aldatmak yerine ilişkilerini bitirmeyi seçeceğine yönelik olan düşüncelerden dolayı kadınların aldatması üzerine neredeyse hiç yazı yoktur. Bu yazımızda aldatmaya meyilli kadın davranışları hangileridir? Aldatan kadın nasıl anlaşılır? Sorularına cevap vereceğiz. 

Aldatmaya Meyilli Kadının Karakteri 

Kadınların partnerlerini aldatma eğilimlerinin pek çok farklı hikayesi vardır. Bazı kadınlar patronları ile bazı kadınlar arkadaşları ile bazı kadınlar da sosyal medyada tanıştığı adamlar ile partnerlerini aldatır. Aldatan kadın çoğunlukla bekar olduğu zamanlarda çok fazla adam ile flört etmiş ve devamlı beraber olduğu adamdan sıkılan karakterde kadınlardır. Bundan dolayı uzun süre aynı kişi ile dört duvar arasında kalıp onunla vakit geçirmek o kadına heyecan vermez. Bu yüzden yeni kişiler ile tanışmak ister.  

Aldatan Kadının Davranışları Nasıldır? 

Aldatmaya Meyilli Kadın Davranışları Hangileridir?

Huzursuz Davranışlar Sergiler 

Eğer kadın aldatıyorsa evde, yatakta, dışarda vakit geçirirken kısacası her yerde, her zaman huzursuz davranışlar sergiler. Tedirgin hareketlerde bulunur. Bu huzursuzluğunu büyük oranda evliliğine ya da ilişkisine yansıtır. O kadar huzursuz ve tedirgindir ki gün içinde gülümsemeyi bile unutur. Ancak şunu hatırlatmak gerekir; aldatan kadını yakalamak neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Siz ona aldattığını söyleseniz bile o her zaman bunun tersini kanıtlayabilecek bir argümana sahiptir. Kısacası bir kadın sadece kendisi istediği takdirde yakalanır. 

Dış Görünüşüne Daha Fazla Önem Vermeye Başlar 

Eşiniz ya da sevgiliniz birlikteliğinizde çokta bakımlı ve dış görünüşüne çok önem vermeyen bir kadın ise ve birden saçına, makyajına, kıyafetine ve tırnaklarına dikkat etmeye başladıysa hayatında başka bir adam olabilir. Daha önceden sizin ile paylaşmadığı ya da fikrinizi almadığı ani değişiklikler yapıyorsa, örneğin birden saç renginde köklü değişikliklere gitmiş ise, düz iç çamaşırlarının yerini saten ve dantelli tangalar almaya başlamışsa ya da aniden diyete girip spor yapmaya başlamışsa kısacası dış görünüşünde ve kıyafetlerinde büyük değişiklikler yapıyor ise bunlar aldattığına dair birer sinyal olabilir. 

Size Karşı İlgisi Azalır 

Bir kadın sizi aldatıyor ise artık eskisi gibi sizinle ilgilenmez. Evliyseniz evde tek başına zaman geçirmek ister sizin ile olan paylaşımını azaltır. Sevgiliyseniz sizinle buluşmak istemez ve bunun için çeşitli bahaneler öne sürer. 

Sizin Yanınızda Eskisi gibi Davranmaz 

Beraber vakit geçirirken partneriniz size “neden fazla şeyler paylaşmıyoruz”, “saçımdaki değişikliği fark etmedin mi?” tarzında sorular sormak ve sizinle uzun uzun konuşmak yerine sıradan, çabuk kapanan konulardan sohbet açıyorsa ve sohbetlerinizi kısa kesip ilgisiz tavırlar sergiliyor ise bu da sizi aldattığının göstergesi olabilir. Sağlığınızı gereğinden fazla önemsiyorsa, daha az seks yapmak ya da tam tersi daha fazla seks yapmak istiyorsa, sık sık gözleri dalıyor ve düşüncelere dalıyorsa, yanınızdayken cep telefonu ile fazla ilgileniyorsa ve sizin yanınızda gelen çağrılara cevap vermiyorsa ve sürekli mesajlar alıyorsa siz sorduğunuz zaman sorularınızı geçiştiriyorsa sizi aldatıyor olabilir. 

Melankolik Davranışlar Sergiler 

Partneriniz sizi aldattığı ve bunu sizden sakladığı için bir süre sonra bu durum ona ağır gelebilir ve ruhu bu duruma melankolik tavırlar ile tepki verebilir. Sık sık uzaklara dalıp iç çekmeye başlar ve herhangi bir şarkı dinlerken ya da film izlerken aniden ağlamaya başlar. 

Sürekli Sinirlidir 

Ona söylediğiniz her şey batmaya başlar ve sık sık kavga çıkarır. Belki küçük olabilecek tartışmalarınızı çok büyütebilir ve bu tartışmalarınızda eski sorunları tekrar gündeme getirir. Aslında bu durumun altında yatan en büyük neden; sizin suçlu olduğunuza inanarak sizi aldattığını vicdanına kabul ettirme arzusudur. 

Aldatmayı Normalleştirmeye Çalışır 

Arkadaşlarından ya da onların çevresinden örnekler vererek sık sık aldatmadan söz etmeye başlar. Size sunduğu örnekler arasında kadınlarda vardır. Böyle davranarak aldatmanın günümüzde normal karşılandığını göstermek ister. 

Sürekli Sizi Kontrol Eder 

Aldattığı ortaya çıkmaması için sürekli sizi kontrol eder. Gittiğiniz her mekân ya da konuştuğunuz her kişi hakkında sizi sürekli sorgular. Hatta sizin onu aldattığınızı düşünerek kendisini haklı çıkarmaya bile çalışabilir. 

Hoşlandığı şeyler Değişir 

Aldatan kadın hayatındaki yeni adamdan çok etkilendiğinden dolayı onun beğendiği şeylere hayatında yer vermeye başlar. Müzik ve film zevki değişir. Daha önceden gitmekten hoşlanmadığı mekanlara gider 

İletişiminizi En Aza İndirir 

Partnerinizin aklı başkasında olduğundan dolayı sohbetlerinizi en az seviyede tutmaya başlar. Siz bir sohbet konusu açtığınız zaman ya kısa keser ya da yorgun olduğunu konuşmak istemediğini söyler. Bu durumun bir diğer nedeni ise; sizinle sohbet ederken ağzından bir şeyler kaçıracağından tedirgin olmasıdır. 

Sizinle Seks Yapmaktan Kaçınır 

Sizin seks isteklerinizi farklı farklı bahaneler ile geri çevirir. Sizinle seks yapmak istemez çünkü hayatındaki adamı aldatmış gibi hissedecektir. Artık bundan kaçamayacağını anladığı zaman ise sizin şüphe duymamanız adına seks yapar. 

Sizin Beğenmemeye ve Küçümsemeye Başlar 

Partneriniz daha öncesinde sizde çok sevdiği, beğendiği özelliklerinizi ve davranışlarınızı artık beğenmemeye ve küçümsemeye başlar. Sürekli size burun kıvırır. Hatalarınızı yakalayıp bunları yüzünüze vurmaktan asla çekinmez. Artık sizi beğenmemesi ve küçümsemesinin altındaki neden ise; sizi hayatındaki diğer adam ile kıyaslamaya başlamasıdır. 

Listemakale.com

Parfüm Dünyasının En Sevilen Markaları Versace ve Clarins

Giyim tarzınız, kullandığınız aksesuarlar ve diğer detaylardan ziyade, sizi en çok ifade eden konuların başında parfümünüz yer alıyor. Daha önce muhtemelen duymuş olduğunuz koku hafızası, bir insanın sizin hakkınızda unutacağı en son şeylerden birinin koku olduğunu söylüyor. Kimliğinizi, tarzınızı ve karakterinizi ortaya koyan kokunuz, teninizin eşsiz kokusuna ek olarak güzel bir parfüm kullanıldığında, harika bir sonuç ortaya koyabilir. Peki bu anlamda, parfüm nasıl kullanılmalı ve hangi markalar tercih edilmeli?

Parfüm Nasıl Kullanılmalı?

[kanews-alert color=”bg-danger” ]Parfüm, sadece bir koku olarak ifade edilmeyecek kadar önemli bir konu. Teninizin kokusu ile bütünleşen, her bir notasında farklı bir tavrı olan parfümlerin kullanımı da, marka seçimi kadar önemli.[/kanews-alert]

Parfümlerde ilk olarak, kıyafetin üzerine değil de doğrudan tene sürmenin önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira bir kıyafetin üzerine sıkılan parfüm, teninizle temas etmez. Bu da, ortaya o eşsiz kokunun çıkmasını engeller. Tene sıkılan parfümde, genellikle kan akışının en hızlı olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Zira bu, kokunun daha iyi bir şekilde yayılmasını sağlar. Parfüm kullanımında genellikle boyuna ve bileğe sıkma işlemi önerilir. Peki en iyi parfüm markaları hangisi?

Doğanın Mucizelerini Teninizle Buluşturan Marka: Clarins

[kanews-alert color=”bg-warning” ]70 yıl önce kurulan Clarins Enstitüsü, kozmetik alanında bir mucizeye imza attı ve doğanın özlerine her şeyden çok önem verdi. Parfüm endüstrisinde, kimyasal bileşenlere nazaran doğal özlere bu denli çok yer veren bir marka çok az diyebiliriz.[/kanews-alert]

Clarins, 1950’lere uzanan köklü bir marka olarak, doğanın eşsiz kokularını şişeleyen bir marka. Günümüzde 250’den fazla bitkisel öze parfüm modellerinde yer veren Clarins, kadın parfümü dendiğinde en çok öne çıkan seçeneklerden. Kadın parfümlerinin genel temasının, çiçekli ve şekerli esanslar olduğunu biliyoruz, bu anlamda Clarins, güçlü içeriği ile en sevilen parfüm markaları içinde yer alıyor.

Her Zaman İddialı Olmak İsteyenlere: Versace Parfümler

[kanews-alert color=”bg-info” ]İtalyan moda ve kozmetik devi Versace, parfüm dendiğinde en çok öne çıkan markaların başında yer alıyor.[/kanews-alert]

Kadın ve erkek parfümlerinde, birbirinden özel kokular sunan Versace, her ortamda tercih edilebilen birbirinden özel parfüm seçenekleri ile sizi ayrıcalıklı hissettiren bir tarz sunuyor. Endemik bitkilerin harika özlerini sunan Versace parfümleri, her bir notasında eşsiz bir deneyime sizi davet ediyor. İş ortamında, günlük planlarda ya da düğün, nişan ve balo gibi etkinliklerde size eşlik eden bir konsepte sahip Versace, en iyi parfüm markaları içinde ilk sıralarda.

Erkek ve kadın parfüm seçeneklerinde, herhangi bir seçim değil, en iyisini arıyorsanız Clarins ve Versace size hitap ediyor. Kaliteli parfümler içinde, size en çok hitap eden alternatifleri arıyorsanız MM Kozmetik dünyasına göz atmalısınız. Orijinal Versace parfümler ve Clarins parfüm seçenekleri, sizi MM Kozmetik’te internete özel indirimli fiyatlarla bekliyor.

 

 

Sürpriz Evlilik Teklifi Fikirleri  

Evlilik teklifi konusu açıldığında kadınlar sürpriz bir teklif konusunda büyük umular biriktirirler. Özellikle çiftler arasında evlilik konusu yavaş yavaş konuşulmaya başlanmışsa kadınlar sürekli o anı hayal ederek nasıl bir evlilik teklifi alacaklarını düşünürler. Kadınlar için güzel ve heyecanlı bu durum erkekler için kafa yorucu ve stresli olabilir. Ne yapacaklarına, nasıl bir konsept hazırlayacaklarına karar veremeyen erkekler bu süreçte baya bir tedirginlik yaşarlar. Bu nedenle, sevgililerine romantik evlilik teklif etmek isteyen beylerin ilham alması için farklı sürpriz evlilik teklifi fikirleri hazırladık.

Peri Masalı Teması ile Evlilik Teklifi

Farklı ve romantik bir evlilik teklifi etmeyi düşünen beyler “peri masalı” temasını değerlendirebilir. Yemyeşil çimlerin arasında ya da dalga seslerinin duyulduğu yakamoz ışıltılarının olduğu bir kumsalda, beyaz tül, ışıklar ve minderlerle hazırlanmış bir çadır içinde evlilik teklifine ne dersiniz? Anılarınızdan oluşan fotoğraf köşesi ile zamanda geriye gidebilir, içinizi ısıtan ateşin yanında dans edebilir, romantik anların tadını çıkarabilirsiniz. Uygun an geldiğinde ise sevdiğiniz kadına o büyülü soruyu sorabilirsiniz.

Kahve Tadında Bir Evlilik Teklifi

Sürpriz Evlilik Teklifi Fikirleri  

Sevgilinize en beklemediği anda evlenme teklifi etmeniz oldukça sürprizli olacaktır. Her zaman olduğu gibi kahve içmeye gittiğiniz bir gün lattesine özel bir şeyler yazdırmanız büyük bir sürpriz olacaktır. Özellikle daha sade ve gösterişsiz şeylerden hoşlanan kadınlar için unutulmaz bir kahve randevusu olacaktır.

Denizin Ortasında Evlilik Teklifi

Hiç kimsenin olmadığı bir yerde, romantik bir anın en güzel yerinde ona soracağın “Benimle evlenir misin?” sorusuna alacağın yanıt muhtemelen olumlu olacaktır. Bir tekne ile denizin gözlerden en uzak yerine açılarak ufku seyrederken gelen bir teklif her kadını heyecanlandırır. İkinizin olduğu bir an ikiniz olarak bu yolda devam etmek için karar verebileceğiniz en güzel anlardan biri olacaktır.

Karikatürist Çizimi ile Evlilik Teklifi

Her zamanki gibi bir randevunuzun ortasında ona bir Karikatüriste gitmeyi teklif edebilirsiniz. Bu hem eğlenceli hem de oldukça sürprizli olacaktır. Bunun için öncelikle bir karikatürist ile anlaşmalısın. Sevgiliniz sadece ikinizin basit bir karikatürünün yapılacağını düşünürken, ona verdiğiniz bir yüzüğün resmini gördüğünde çok şaşıracaktır. Tam bu sırada o büyülü sözcükleri söylemen gerekiyor!

Listemakale.com

 

 

Çocuklara Boşanmayı Açıklamanın Yolları Nelerdir?

Boşanma aşaması sadece ebeveynler için değil aynı zamanda çocuklar için de zor bir süreçtir. Bu sürecin ebeveynler için en zor yanı ise, boşanmayı çocuklara açıklamaktır. Peki, çocuklara boşanmayı açıklamanın yolları nelerdir?

Bu süreçte birçok ebeveynin çocuklarına durumun açıklanıp açıklanmaması konusunda tereddüt yaşıyorlar. Oysaki çocuğunuzun eninde sonunda bu durumdan haberdar olacağını unutmayarak, haberin bir başkası tarafından verilmesi yerine doğrudan anne baba tarafından anlatılması daha fazla önem taşımaktadır.

Bu süreçte çocuğun psikolojisinin olumsuz etkilenmemesi için, boşanmanın çocuklara doğru bir şekilde aktarılması önem taşımaktadır.

Boşanma Çocuklara Ne Zaman Anlatılır?

Karar aldıktan sonra bunun için gerekli olan bir zaman zarfı bulunmamaktadır. Önemli olan kesin karar verdiğinize emin olduktan sonra, bu kararı çocuğunuza doğru sözcüklerle açıklamanızdır. Bu yüzden öncelikle kararınızı kesin olup olmadığından emin olmanız gerekir.

Ancak mümkün olduğu kadar ayrılığa yakın bir zamanda söylememeniz, onun sürece alışması için faydalı olacaktır. Yine de sürenin çok uzun tutulmamasına da dikkat edilmelidir.

Şayet eşiniz ile barışma ihtimaliniz bulunmuyorsa, aşağıdaki önerileri dikkate alarak boşanmayı çocuğunuza açıklamanız faydalı olacaktır.

Boşanma Çocuklara Nasıl Anlatılır?

Çocuklara Boşanmayı Açıklamanın Yolları Nelerdir?

Bu süreçte çocuğun yaşına ve psikolojik durumuna göre hareket etmeniz önemlidir. 3 yaşındaki çocuğun psikolojisi ile 10 yaşındaki çocuğun psikolojisi ve anlama kapasitesi farklıdır. Ancak her ne olursa olsun durumu anlatırken, yapıcı bir tarz kullanmanız önem arz etmektedir.

Ayrılığı çocuğunuza anlatmak için aşağıdaki hususları dikkate almanız faydalı olacaktır.

Yeni durum hakkında açıklayıcı bilgiler verin

Çocuğunuza boşanmayı doğru bir şekilde açıklamak için, öncelikle yeni durum hakkında ona aydınlatıcı bilgiler vermeniz gerekir.

Bunun dünyanın sonu olmadığını ve yeni durumun her iki taraf için de daha iyi olabileceğini doğru bir şekilde anlatın.

Çocuğunuz yaşına göre boşanmanın ne olduğunu bilmeyebilir. Bu yüzden ona bu durumun ayrılık olduğundan bahsetmeniz daha faydalı olacaktır.

Anne ve baba olarak ayrı evlerde yaşanması gerektiğini ve onun karşı tarafı istediği zaman görebileceğini doğru bir şekilde ifade edin.

Eşinizi suçlamayın

Bu ayrılık için suçlu tarafının eşiniz olduğunuzdan çocuğunuza bahsetmeyin.

Bu bir gerçek olsa bile çocuğunuzun psikolojik olarak daha fazla etkilenmemesi için, sadece bu ayrılığın gerekli olduğundan bahsetmek yeterli olacaktır. Karşı tarafı suçlayıcı davranmanız çocuğunuzda psikolojik yıkamanın önemli bir parçası haline gelebilir.

Diğer taraftan çocuk bu süreçte daha fazla düşünme moduna girerek ciddi kafa karışıklıkları yaşayabilir.

İstediği zaman eşinize görebileceğinizi görebileceğini söyleyin

Çocuğunuzun dilediği zaman karşı tarafı sorunsuz bir şekilde görebileceğini anlatmanız, onun bu süreçten daha az hasarla çıkmasına yardımcı olacaktır.

Karşı taraf ile eğlenceli vakit geçirmek için her zaman fırsatının olduğunu bilmesini sağlayarak, bu ayrılıktan çocuğunuzun daha etkilenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Düzeninin değişmeyeceğini belirtin

Çocuğun hayatında yaşanacak bu önemli değişimin, onu fazla etkilemeyeceğinden haberdar olmasını sağlayın.

Özellikle rutin düzeninin değişmeyeceği konusunda onu ikna edecek bir anlatım yapmanız önemlidir.

Çocuklar psikolojisi gereği bu tip ayrılıklarda genellikle rutinlerinin bozulacağı düşüncesi ile daha fazla etkilenirler. Bunun olmayacağını onlara iyi bir şekilde aktarmanız, bu süreçte psikolojilerinin daha az etkilenmesine yardımcı olacaktır.

Tekrar barışmanın mümkün olmadığını anlamasını sağlayın

Özellikle 5 yaşın üzerindeki çocukların, anne babalarının tekrar barışacağı yönünde beklentileri olabilir. Onların bu beklentiler içerisine girmemesi için böyle bir şeyin mümkün olmayacağını kesin bir şekilde anlamalarını sağlamanız gerekir.

Şayet burada bir açık bırakırsanız, çocuğunuzun sürekli bu beklenti içerisinde olması ve daha fazla kafa karışıklığı yaşaması mümkündür.

Boşandıktan sonra bunları yapmaktan kaçının

Çocuklara Boşanmayı Açıklamanın Yolları Nelerdir?

Boşandıktan sonra bazı şeyleri yapmaktan mutlaka kaçınmanız gerekir. Bu süreçte sizin veya eşinizin birbiriniz ile boşandığınızı, çocuklarınız için bunun bir ayrılık olmadığını unutmayın.

Şayet aşağıdaki önerilerinin aksini yapmanız durumunda, çocuğunuzun kişisel gelişimi büyük darbe alacaktır.

 • Çocuğunuzu eşinizle aranızda bir pazarlık konusu yapmaktan mutlaka kaçınmanız gerekir. Birçok ebeveyn boşanma aşamasında karşı tarafa olan kini nedeniyle, çocuklarını pazarlık konusu yapmaktadır.
 • Eşiniz hakkında kötü konuşmaktan mutlaka kaçınmaya özen gösterin. Sizin ona olan nefretiniz sizin içinizde kalmalıdır. Bunu çocuğa aktarmanız, hayat boyunca psikolojik baskı altında kalmasına neden olacaktır.
 • Boşanma aşamasında veya sonrasında çocuğunuzun önünde şiddetli tartışmalar yapmaktan kaçınmanız gerekir.
 • Ayrıldıktan sonra çocuğunuzu karşı tarafın hayatını ve neler yaptığını öğrenmek için bir casus olarak kullanmamaya özen gösterin.
 • Eşinizin çocuğunuzu okul veya diğer rutinlerini aksatmayacak şekilde istediği zaman görebilmesini sağlayın. Bu her şeyden önce insani bir davranış olacaktır.
 • Hayatınıza yeni birini aldığınızda, o kişinin çocuğunuz için eşinizden daha değerli olmayacağını anlamasını sağlayın.

 

En Ateşli Öpüşen Burç Hangisidir?

Hassas ve minik bir öpücük mü? Yoksa tutku dolu ateşli bir öpücük mü? Partnerinizin sizi nasıl öpmesini hayal ediyor ya da istiyorsunuz? Burçların pek çok özelliği vardır. Kişiliğimizi, iş hayatımızı ve aşk hayatımızı etkileyen burçlarımız öpüşme tarzımız ya da isteğimiz ile ilgili de bilgi vermektedir. En ateşli öpüşen burç hangisidir? diye hiç merak ettiniz mi? Sorunun cevabı yazımızda…

Koç Burcu

Koç burcuna dahil kadın ve erkeler öpüşmeye doyamazlar. İlk adımı kendisinin atmasına çekinmeyen koç kadınları öpüşmekten büyük haz duyar ve bu konuda oldukça ateşlidir.

Boğa Burcu

Boğa burcu erkeği için öpüşmek duygu aktarımın en güzel yoludur. Fanteziden daha önemli bir şey varsa oda içten bir öpüşmedir. Eğer boğa erkeği size gerçekten aşıksa sizi öperken ayağınızı yerden kesebilir.

[kanews-alert color=”bg-danger” ]Boğa burcu kadınları öpüşmeye oldukça düşkünlerdir. Romantik, tutkulu fark etmez ambiyansa göre en güzel öpücüğü partnerinin dudaklarına bırakacaktır.[/kanews-alert]

İkizler Burcu

İkizler burcu erkeği sevdiği kişiye son derece nazik davranır. Sakin ve hassas bir şekilde öptüğü sevgilisini adeta bulutların üzerinde gezintiye çıkarır. Yavaşça dokunduğu sevgilisinin dudaklarına aklından çıkaramayacağı bir öpücük bırakır.

İkizler kadının öpüşme becerileri erkekleri çıldırtacak cinstendir. Değişik oyunlar ve fanteziler ile öpüşmeyi daha ateşli bir hale getiren ikizler kadını her erkeğin hayalini süslemektedir.

Yengeç Burcu

Yengeç erkekleri sevdiği kadını öperken onu ne kadar istediğini ve hislerini belli eder. Öpüşürken dilini kullanmakta cömert olan yengeç erkekleri öpücüğünün ateşi ile partnerini çılgına çevirir.

Öpüşmeyi bu kadar çok seven başka bir burca ait kadın yoktur desek yanlış olmaz. Öpüşme maratonu düzenlense yengeç kadını muhakkak birinci olur. Şehvetli öpücük nedir yengeç kadını size en iyi şekilde gösterecek

Aslan Burcu

Aslan burcunun öptüğü bir kadın kendini heyecandan tamamen erkeğinin kollarına bırakır. Aynı şekilde bir aslan burcu kadını tarafından öpülen erken zaman ve mekân kavramından tamamen soyutlanır. Aslan burcu kadını tarafından öpülen erkek kadınının dudaklarındaki ateş ile yanar kavrulur.

Başak Burcu

Başak erkeği oldukça nazik ve duygusal gerçekleşen öpücüklere bayılır. Uzun ve yavaş gerçekleşen bir öpücük sevdiği kadını hissetmesinin en güzel yoludur.

Başak burcu kadını, erkeğin kendisini öptüğü sırada tamamen erkeğine teslim olur. Yavaş ve hassas dokunuşlarla gerçekleşen öpücüğe dayanamaz. Romantik bir öpüşme onun hayatının ta kendisidir.

Terazi Burcu

Terazi burcu erkeği tam bir öpüşme uzmanı desek yalan olmaz. Kendini tamamen kadınına bırakan terazi erkeği partnerinin kendisini yönlendirmesine bayılır.

Terazi kadını terazi erkeğinin tam zıttıdır. Bir terazi kadını ile öpüşmek hiç kolay değildir. Oldukça seçici olan terazi kadını kalbinin ve dudaklarının kapısını herkese kolay kolay açmaz.

Akrep Burcu

Akrep erkeğinin öptüğü bir kadının kendisinden geçmemesi neredeyse imkansızdır. Sevgilisini memnun edebilmek için her şeyi yapmaya hazır olan akrep erkeği oldukça geniş fantezi dünyasına sahiptir.

Öpüşme konusunda tedirgin olan akrep kadını öpüşme esnasında utangaç tavırlar sergileyebilir. Fakat sizi gerçekten istiyorsa işte o zaman dudaklarınıza bir vampir gibi yapışır ve öpücüğü ile sizi efsunlar.

Yay Burcu

Hayalindeki erkekle karşılaşması durumunda eşini şımartmayı çok iyi bilen yay kadını öpücük konusunda küçümsenmeyecek kadar iyidir.

Yay erkeği ise kendisini tamamen kadınana adar ve o ne istiyorsa onu yapar. Tutkulu ya da yumuşak bir öpücük için kadının kendisini yönlendirmesini bekler.

Oğlak Burcu

Kadınının her istediğini yerine getiren bir başka burcun erkeği oğlak erkeleridir. Partnerinin istemesi yeterli o her şeyi yapmaya hazır!

[kanews-alert color=”bg-danger” ]Erkeğine güvenen bir oğlak kadını size fantezi dünyasının kapısını sonuna kadar açar. Ateşli bir öpücük ile başlayan ve tutku dolu bir sevişmeye dönen aşk zamanında saatin akıp gittiğini anlamanız mümkün değil.[/kanews-alert]

Kova Burcu

Kova burcu erkeği partneri için en iyi öpüşme şeklini bulmayı dener. Yeniliğe her zaman açık olan kova erkeği ile öpüşürken heyecanınızı asla kaybetmezsiniz.

Sınırsız fantezi ve fikirlere açık olan kova burcu kadını kova erkeği gibi konu aşksa her şeyi denemeye açıktır. Bu yüzden kova kadınında duygu yüklü romantik bir öpücüğü de tadabilir ateşli bir öpücük ile ayaklarınız yerden de kesilebilir.

Balık Burcu

Balık erkeği için öpücük bir yemindir. Karşısındaki kadına aşıksa dudakları romantizme yemin eder ve kadınını en iyi şekilde öper.

Tam bir aşk kadını olan balık kadını kendini tamamen aşık olduğu adama bırakır. Başkaları isteklerini sözcükleri ile anlatırken o öpücükleri ile anlatır.

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Kadınlar, toplum içerisinde çoğu konuda rol aldığı gibi savaşlarda da rol alıp önemli etkilerde bulunmuştur. Tarihin eski zamanlarından günümüze pek çok savaşlarda kadınlarda yer almıştır. İnanılmaz yetenekleri, savaş becerileri ile pek çok kadın tarihe damgasını vurmuştur. İşte bugünkü yazımızın konusu, savaş yetenekleri ile öne çıkan tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı.

Tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı kimlerdir?

Tarihe damgasını vuran bu kadınların bu kadar güçlü olmasının nedeni, zihinsel ve ayni zamanda fiziksel güçlerinin farkında olmasıdır. Bu kadınlar efsanevi savaşçı olmalarının yanı sıra bir o kadar da güzel ve zeki olmaları ile dikkat çekiyor.

Bu kadınların isimleri: Savaşçı Boudica, Savasci Ana nzinga, Savaşçı Nakano takeko, Savaşçı Tomoe gozen, Savaşçı Fu Hao, Savaşçı Jan Dark, Savaşçı Lady Triêu, Savasci Rusla ve Stikla, Savaşçı Rani Lakshmibai ve son olarak Savaşçı Zenobia’dır. Bu savaşçılar tarihe en acımasız savaşçılar olarak yer almıştır. Bu yazımızda sizlere “Kadın savaşçılar, tarihi savaşçılar, acımasız kadın savaşçılar, tarihin en acımasız 10 kadın savaşçısı, tarihin en acımasız kadın savaşçıları kimlerdir?” vb. konularda ve sorulardan sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak, bu savaşçılar hakkında önemli bilgiler alabilirsiniz.

Zenobia (Suriye‘de Palmyra Kraliçesi)

Zenobia, 3.yy kurulmuş olan Palmyra İmparatorluğunun kraliçesi ünvanına sahiptir. Bu kraliçenin, Romalılar karşı dik duruşu ile tanınmış ve aynı zamanda ün kazanmıştır. Hayatına bundan sonra ise güçlü bir kadın imajı ile devam etmiştir. Korkusuz ve bir o kadar da cesaretli olması ile birlikte savaşlarda ismi geçen kişiler arasında yer almıştır.

Bu korkusuzluğu ve cesareti sebebiyle tarihte yer alan en cesur ve güçlü kraliçeler arasında yer almıştır. İnsanlığın en acımasız olduğu dönemlerde, savaşların sıradanlaştığı bir zamanda oldukça güçlü kadın ikonuna sahip olmuştur.

Normal yaşantısında, zamanını geçirdiği insanlar genellikle filozof, felsefeci ve dâhiler ile birlikte zamanını geçirirdi.

Romalılar karşı kendinden emin duruşu, Mısırı topraklarını, İmparatorluğuna katması ile birlikte onun tarihe damgasını vuran kadın savaşçılar arasında yer almasını sağlamıştır.

Rani Lakshmibai (Hindistan)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Rani, Hindistan’ın prenslik ile yönetimi sağlanan bir eyaletinde kraliçe olarak yaşamını sürdürmekteydi. Bir zamanların İngiltere’nin, Hindistan’a sömürge uygulamaya çalışması yönünde yaptırımlara uygulamasının karşısında duran korkusuz bir kraliçedir. Rani, bu sömürülerin önüne geçmesi ile birlikte aynı zamanda ülke içerisindeki isyanlara da liderlik etmiştir.

Bu cesaretli kadın savaşçı, çocukluğunda itibaren savaş ile ilgili olan pek çok alanda eğitim görmüş ve bu konulardaki oldukça başarılı olmuştur. Bu eğitimleri ve başarıları sonucundan bazı savaşlarda önemli başarılara imza atmıştır. Hatta ilginç olacaktır ki, İngiltere ile savaşırken erkek kılığına girerek, erkek kılığında savaşmıştır. Ne yazık ki bu savaşta maalesef ki hayatını kaybetmiştir.

Rusla ve Stikla (Norveç)

Vikingler, yaklaşık olarak 1000 yıl önce Avrupa’yı sömüren ve aynı zamanda yağmalanan vahşi bir topluluktur. Rusla ve Stikla’da, Vikingler ile birlikte çalışan korkusuz iki kadın savaşıdır. Onlar 10 yy. İçerisinde faaliyet göstermiş korkusuz savaşçılardır. Erkek kardeşlerine kötü muameleye maruz bırakan Danimarkalıların öcünü almak için Vikingler birliğine katılmıştır. Bu iki savaşçı her zaman için birlikte savaşmış, yan yana olacak şekilde savaşlar gerçekleştirmiştir. Bu iki savaşçı tarihe damgasını vuran tarihî kadın savaşçılar arasında yer almıştır.

Lady Triêu (Vietnam)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Diğerlerine göre oldukça korkunç bir imajı olan Triêu, tarihte kadın savaşçılar arasında yer almıştır. Üçüncü yıl zamanında savaşlarına katılmış, cesareti ile nam salmış bu savaşçı, Vietnam’da dünyaya gelmiştir. Kardeşi olduktan sonra ormanda yasamaya karar vermiş ve burada Çin’e karşı olan bireylerden kendine yönetebileceği bir topluluk oluşturmuştur. Vietnamlılar arasında Jan Dark’ı olarak bilinmektedir.

Bazı görüşlere göre oldukça güzel bir sese sahip olan bu savaşçı, etkili bir sese sahip olduğu biliniyor. İnsanları bu sesi ile etkilediğini böylelikle kendine bağlı bir topluluk oluşturulduğu düşünülüyor. Birçok savaşta korkusuz bir şekilde savaşmış, birçok başarı elde etmiştir.

Jan Dark (Fransa)

Jan Dark, Fransa’da gerçekleşen, İngilizler ile yapılan 100. Yıl savaşlarında oldukça cesur bir şekilde savaşarak adını duyurmuştur.

Köylü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Dark, küçük yaşlarda cesareti ile insanların ilgisini çekmeye başlamıştır. Tarih içerinde yer alan en güzel kraliçeler arasında yer almaktadır. Günümüzde kahraman bir kadın savaşçı olarak anılmaktadır. 100. Yıl savaşlarındaki başarılarından dolayı Fransa’da kahraman olarak nitelendirilmiş ve bunun sonucunda ulusal kahraman ilan edilmiştir. Sonraki zaman içerisinde Fransa ile İngiltere arasında gerginliğin azalması ile birlikte iki ülkenin dostluk adında yakınlaşması ile bu kahraman savaşçı yakılarak öldürülmüştür.

Fu Hao (Çin)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Çinli olan bu kahraman savaşçı Çin içerisinde yer alan ilk kadın amiraldir. Yaklaşık olarak 1300 kişilik bir orduya sahip olan bu savaşçı amiral, birçok başarıya imza atmıştır. Ülkesinin sınırlarını genişleten bu amiral, ülke içerisinde oldukça sevilen bir kişi hâline gelmiştir. Bu kadın amiral aynı zamanda kralında güvenini sağlayarak ülke içerisinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Tomoe Gozen (Japonya)

Japonya’da yer alan kadın samurayların içerisinde yer alan korkusuz bir savaşçıdır. Bu savaşçı, insanları koruyan bir imaja sahiptir. Bu savaşçı, küçük yaşlardan itibaren savaş konularında eğitim almıştır. Birçok güçlü samuray ile birlikte savaşmış, bunlardan daha başarılı oluşmuştur.

Nakano Takeko (Japonya)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Korkusuzca bir savaşçı olan bu kadın savaşçı Boshin savaşında önemli olaylara imza atmıştır. Çocukluk döneminde dövüş eğitimleri alan bu savaşçı ileriki yaşlarda bunun karşılığını savaşlarda almıştır. Aynı zamanda Japonya içerisinde yer alan son kadın samuray olarak bilinmektedir.

Ana Nzinga (Angola)

Angola’da dünyaya gelen bu kadın savaşçı, pek çok savaşta yer almıştır. Ülke içerisinde kraliçe olan bu savaşçı, Afrika’da en korkutucu kadın savaşçı olarak bilinmektedir. Savaşlarda insanların refahı ve özgürlüğü için yer almıştır. Portekizliler ile savaşlar yasayan bu kadın savaşçı kısmen de olsa başarılar kazanmıştır. İmkanların kısıtlı olmasını onu asla yıldırmamış aksine daha fazla olacak bir şekilde cesaretlendirmiştir.

Boudica (Büyük Britanya)

Tarihin En Acımasız 10 Kadın Savaşçısı

Romalıların, Britanya’ya çıkarma yapması üzerine mücadelelere katılan bu cesur savaşçı etkili bir lider olarak insanlar tarafından tanınmıştır. Romalıların sayıca Baritonlara göre fazla olmasına rağmen bu etkili savaşçı sayesinde mutlak bir yenilgiye uğramıştır. Bu savaşta etkili başarılar alması sebebiyle ülke içerisinde popüler bir hâle gelmiştir. Elde ettiği bu başarılar, Baritonlara olumlu yönde etkilerde bulunmasını sağlamıştır.

 

Erkek ve Dişi Tavşan İsimleri

Tavşanlar çok cana yakın ve sıcakkanlı evcil hayvanlardır. İnsanlar için çok iyi dost olabilirler. Evcil bir hayvan istiyorsanız pek çok bakımdan tavşan size iyi bir dost olacaktır. Fakat her hayvanda olduğu gibi tavşan sahiplenmeden önce bilmeniz gereken ve dikkat etmeniz gereken konular bulunuyor. Bu anlamda evcil hayvanınız olarak tavşan hakkında size bilgiler vereceğiz. Ama ilk önce sizlere erkek ve dişi tavşan isimleri konusunda önerilerde bulunacağız.

Erkek Tavşan İsimleri

 • Bambi
 • Alf
 • Şaşkın
 • Bıdık
 • Alvin
 • Romeo
 • Kavun
 • Donut
 • Dobby
 • Havuç
 • Kavun
 • Pikachu
 • Jerry
 • Winter
 • Coconut
 • Mocha
 • Zeytin
 • Benny
 • Köfte
 • Kivi
 • Arven
 • Sam
 • Uykucu
 • Şapşik
 • Kuzey
 • Kestane
 • Alex
 • Snow
 • Yumoş
 • Bugs
 • Hedwig
 • Prens
 • Balkabağı
 • Ares

Dişi Tavşan İsimleri

 • Bal
 • Melek
 • Rimel 
 • Prenses
 • Puffy
 • Pofuduk
 • Bonbon
 • Lily
 • Tarçın
 • Bonibon
 • Şeker
 • Mia
 • Suşi 
 • Belle
 • Kuzum 
 • Çilek
 • Kartopu
 • Köpük
 • Sahlep
 • Vanilya
 • Lolita 
 • Sütlaç
 • Karamel
 • Şanti
 • Köpük
 • Sakız
 • Lady
 • Maya
 • Lila
 • Loya
 • Macaron
 • Yumuk
 • Altın

Tavşanlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkek ve Dişi Tavşan İsimleri

Tavşanlar memeli hayvanlar olup çok cana yakın ve dost canlısı hayvanlardır. Tavşanların uyku düzenleri alışılmışın dışındadır. Tavşanlar, gece uyanık olup gündüz uyurlar. Bu özellikleri ile hamsterlara benzeyen tavşanlar gürültülü ortamları hiç sevmezler. Bundan dolayı tavşan dostunuza gürültüden uzak, sessiz ortamlarda bakmak en doğrusu olacaktır. Çok sevimli olan tavşanların boyu 50 cm kadar yüksekliğe ulaşabiliyor. Kilolarıysa cinsine göre farklılık gösterse de 10 kiloya kadar gelebiliyorlar.

Evcil hayvan olarak tavşan sahiplenmeye karar verdiyseniz aklınıza beslenme konusunda sorular oluşabilir. Tavşanlar otçul hayvanlardır, bundan dolayı maydanoz ve marul gibi yeşillikleri, havuç ve salatalık gibi sebzeleri severek tüketeceklerdir. Bu besinlere ek olarak satın alabileceğiniz tavşan yemleri de evcil dostunuz için çok iyi bir besin kaynağı olacaktır. Günlük olarak 500 ml civarında su tüketmeleri tavşanınıza yeterli gelecektir.

Beyaz Kalp Anlamı Nedir? Beyaz Kalp Ne Anlama Gelir?

Beyaz kalp anlamı nedir daha önce hiç düşündünüz mü? Bir çoğumuz sohbetlerimizde beyaz kalbi kullanıyoruz ama ne anlama geldiğini önemsemiyoruz. Kalp her zaman için aşkın ve sevginin en büyük sembollerinden biridir. Fakat sohbet ederken kullandığımız kalbin renginin anlamı bundan daha fazlasını kapsar.

Beyaz Kalp Emoji Ne Anlama Gelir?

Beyaz Kalp Anlamı Nedir? Beyaz Kalp Ne Alma Gelir?

Karşı cinsten biri size beyaz kalp mi gönderdi? Nasıl bir mesaj vermeye çalıştığını mı düşünmeye başladınız? Belki de karşı tarafa siz beyaz kalp göndermek istiyorsunuz. Beyaz kalp anlamı nedir bilmiyor musunuz? 

Beyaz asaletin rengidir. Temizliği, saflığı, zarafeti ve masumiyeti temsil eder. Saf ve parlak renginden dolayı beyaz, tazeliği de temsil eder. Beyaz kalp çoğunlukla sevgiyi, güçlü, sevecen ve olumlu duyguları ifade etmek için kullanılır. Beyaz kalp emojisinin anlamı iyi duygulara ve saflığa işaret eder. Beyaz kalp karşınızdaki insanın ruhuna hitap eder. Sohbet ederken sadece kırmızı kalp kullanmak zorunda değilsiniz. Değişiklik olmasını dilerseniz karşı tarafa beyaz kalp emojisini yollayarak onu şaşırtabilir ve dikkatini çekebilirsiniz.

Siyah Kalp Anlamı Nedir? Siyah Kalp Ne Anlama Gelir? 

Sosyal medyada iletişim kurmak için, duygularımızı ifade etmek için sık sık emojilerden faydalanıyoruz. Bu yüzden de her geçen gün yeni bir emoji piyasaya sürülüyor. Bu emojilerden sık sık kullananlardan biri olan siyah kalp anlamı? neden kullanılır? Sorularını merak eden kullanıcılarımız için cevapladık. 

Siyah kalp nedir karanlık ve depresif bir mizahın göstergesidir. Ruhun karanlık tarafını yansıtmak için kullanılabilir. Bunun dışında üzüntü ve kederi anlatmak içinde siyah kalp tercih edilmektedir. 

Siyah kalp, üzüntü, dert, keder, depresyon gibi duyguları ifade etmek için kullanılmaktadır. Unutulmak istenen birinden bahsederken ya da bitmiş bir ilişkiden söz ederken siyah kalp cümlelerin sonuna eklenmektedir. Kalbinin karalar bağladığının bir göstergesidir.  

Siyah Kalp Emoji Ne Anlama Gelir, Neden Kullanılır? 

Siyah Kalp Anlamı Nedir? Siyah Kalp Ne Anlama Gelir?

Kötü giden bir durumu, hissi anlatmak için tercih edilen siyah kalp morali bozuk kişiler tarafından sık sık kullanılmaktadır. Ölüm gibi durumların ardından da siyah kalp kullanılarak durumun kederi ve ağırlığı anlatılmaktadır. Vefat eden kişinin adının sonuna siyah gül ya da siyah kalp eklenmektedir. 

ABBA Grubunun Hit Parçalarından Oluşan Ünlü Müzikal İsmi Nedir?

ABBA, büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran müzik grupları arasındadır. Günümüzde aktif olmasa bile zamanında çok sevilen grubun dinleyicileri hala mevcuttur. Müzik ve dans temalı kısa filmler olan müzikallere efsane grupların şarkıları yakışmaktadır. ABBA grubunun hit parçalarından oluşan müzikal Mamma Mia müzikalidir. İngiliz senarist Catherine Johnson’ın hazırlamış olduğu Mamma Mia ilk kez 1999’da gösterime girmiştir. Dünyanın en çok ilgi gören müzikalidir. Müzikal İstanbul’da da sergilenmiştir.

Mamma Mia Müzikali Hangi Şarkılardan Oluşuyor?

İlk gösteriminden sonra yaklaşık 4 milyar hasılat sağlayan Mamma Mia, 24 şarkıya sahip zengin bir müzikaldir. Dünyanın en çok ilgi gören müzikalindeki ABBA şarkıları şöyledir:

 • Ouverture
 • Honey, Honey
 • Money, Money, Money
 • Thank You for the Music
 • Mamma Mia
 • Chiquitita
 • Dancing Queen
 • Lay All Your Love on Me
 • Super Trouper
 • Gimme, Gimme, Gimme
 • The Name of the Game
 • Voulez – Vous
 • Entracte
 • Under Attack
 • One of Us
 • O.S
 • Does Your Mother Know?
 • Knowing Me Knowing You
 • Our Last Summer
 • Slipping Through My Fingers
 • The Winner Takes It All
 • Take a Chance on Me
 • I Do, I Do, I Do, I Do, I Do
 • I Have a Dream

ABBA Grubu Ne Zaman Kuruldu? Ne Zaman Dağıldı?

Ünlü pop grupları arasındaki ABBA, 1972 yılında İsveç’in başkenti Stokholm’de kurulmuştur. Yaklaşık 10 yıl içinde grubun popülaritesi dünya çapında dikkat çekmiştir. ABBA grubu kurulduktan 10 yıl sonra ise üyeler arasında ayrım meydana gelmiş ve grup dağılmıştır.

Üyeleri Kimlerdir?

Grubun erkek üyeleri Björn Ulvaeus ve Benny Andersson olurken, kadın üyeler Agnetha Faltskog ve Anni – Frid Lyngstad’dır. ABBA grubu üyeleri farklı çalışmalara yönelme kararı aldıkları için grup kısa sürede dağılmıştır. Benny ve Björn müzikal çalışmalarına yönelmiş, Agnetha ve Anni bireysel olarak pop kariyerlerine devam etmişlerdir. Ekibinde yer almış olan üyelerin hepsi İsveçlidir.

ABBA Grubu Yeniden mi Kuruldu?

1982 yılında dağılmış olan  üyeleri, 2018 itibariyle tekrar bir araya gelmiştir. Kasım 2021 tarihinde Voyage adlı yeni bir albümün yayımlanacağı duyurulmuştur. Mayıs 2022’de ise grup üyeleri dijital ortamda bir konser verecektir.