Nasıl Vazgeçilmez Olursun?
Nasıl Vazgeçilmez Olursun?

Nasıl Vazgeçilmez Olursun?

Vazgeçilmez olmak kolay bir şey değildir. İlişkide vazgeçilmezlik demek aranılan kişi olmanız ya da ilişkiden gidebileceğinizi düşündürmenizdir aslında peşinden gidilen kişi olmanızdır. Diğer kişi için nasıl vazgeçilmez olursun?

Nasıl Vazgeçilmez Olursun? Herkes Vazgeçilemeyen Kişi Olabilir Mi?

Vazgeçilmeyen ve daima aranılan kişi olmak arkadaş çevrenizde de ikili özel ilişkilerinizde de önem taşır. Daima aranılan kişi olmak için şunlara dikkat etmeniz gerekiyor;

Öz güvenli olun

Karşımızdaki kişiler öz güvenli gördükleri ya da öz güveni olan kişilere daha çok bağlanırlar. Onlardan vazgeçme konusunda daha çok zorlanırlar. Neyi istediğini bilen, güçlü yanlarının farkında olan, zayıf yönlerini bilen, fikirlerini rahatlıkla ifade edebilen insanları öz güvenli olarak görüyoruz aslında. O yüzden ilk şartımız öz güvenli olmaktır.

İletişim becerinizi geliştirin

İletişim becerilerini bilen, kendini iyi ifade eden, gerektiği yerde hayır diyebilen, bağımlı olmayan kişiler vazgeçilmez olmaya daha yatkındır. Şunu unutmamak lazım ki vazgeçilmez insanlar her zaman akılda kalırlar. İyi iletişim becerilerine sahip biri de her zaman akılda kalır.

Eğlenmeyi bilin

Güzel vakit geçirdiğiniz insan daha vazgeçilmez olur. Yanınızdaki kişi sizinle birlikte eğlenebilmeli, mutlu olabilmelidir. Hep mutsuz olan, depresif, küsen, kötü şeylerini anlatan bir insan olursanız o zaman o kişi sizi hatırladığı zaman kötü şekilde hatırlar. Sizinle mutlu olur, eğlenir, keyif alırsa sizi düşündüğü zaman aklına mutluluk gelir.

Nasıl vazgeçilmez olursun? Temel nokta, dinlemeyi bilmekten geçiyor

Herkes dinlenilmek ister. İnsanların en büyük zaafı dinlenilmektir. Buna ihtiyaç duyarız. Siz karşınızdaki insanı eğer dinler, onu anlamaya çalışırsanız ve anladığınızın karşılığını verirseniz o kişide vazgeçilmez hale gelirsiniz. Onun derdinin dermanı gibi gözükürsünüz ve insanlar kendilerine bu duyguyu hissettirenleri kolay kolay unutmazlar.

Uzlaşmayı bilin

Tartışmaya, haklılık-haksızlık savaşına odaklanmaktansa çözüm üretebilen biri olmaya çalışın. Karşınızdaki kadın veya erkeğin hayatına katkınız olsun. Sadece güldük, eğlendik, gezdik modunda değil. ” Bak sen bunu böyle yaparsan bence çok iyi olur.” ”Biz bunu tartışıp konuşup şöyle yapalım mı, senin içinde iyi olur mu? ” gibi cümlelerle katkınız olsun.

Sevginizi hissettirin

Her insanın sevgiye ihtiyacı vardır nihayetinde. Eğer siz sevginizi iyi bir şekilde hissettirir, temasla, dokunuşlarla, sarılmakla, öpmekle onu önemsediğinizi hissettirirseniz o sizden uzaklaştığı zaman ya da araya hafif ayrılıklar girdiği zaman bunları hatırlar. İlk anda akla kızgınlıklar gelse de ardından güzel anlar gelir. Zaman geçtikten sonra güzel ve mutlu olduğumuz anılar kalır.

Kısıtlamayın

Eğer karşınızdaki insanın hayatını kısıtlamaya çalışır, stalk yaparak ona buna yapma diye dayatır, onu bunu beğenme derseniz karşınızdaki insan da sizi negatif hatırlar. Tabii ki bazı isteklerimiz olabilir, bazı konuları yapıp yapmama konusunda hassasiyetlerimizden söz edebiliriz ama özgürlüğü çok kısıtlayan insanlar bıkkınlık yaratır.

Doğal olun

Doğal olmak gerçekten çok önemlidir çünkü insanlar aslında çok yapmacıktır. Hele ki bu zamanda… Asla olmadığınız biri gibi olmaya çalışmayın. Bazen salaş olun, yanında rahat davranın, mütevazı olun, tatlı olun, yanılın, şaşırın, bazen de kendinizle dalga geçebilin… Doğal insan her zaman daha etkileyicidir.

Gizemli olun

Her şeyinizi tıkır tıkır anlatıp başınızdan geçen her olayı aktaran bir insan olmayın. Bazen bir anda yok olun. Bazen geri çekilin. Sorduğunda ” Biraz kafamı dinledim. ” deyin ama sonra tatlı davranın. Öyle ki gizemli, keşfedilmeyen bir yanınız olduğunu hissetsin.

Gülümseyin

Gülen, esprili, neşeli, negatif ortamı dağıtabilen insanlar daha çok vazgeçilmez olurlar. Ortada bir şey olmasa bile gülümseyin. Gülümserseniz karşınızdaki insanı da iyi hissettirirsiniz.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nasıl Vazgeçilmez Olursun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin