Redüktör
Redüktör

Redüktör

Redüktör, dönme hareketi sağlayan bir sistemde oluşan tork kuvvetini düşürmeye ya da yükseltmeye yarayan çok yönlü minik mekanizmaya verilen isimdir. Dişli çark, boru ve kasnaklarda sıkça kullanılmaktadır. Redüktörler birçok farklı kullanım alanına sahiptir. En yaygın kullanım alanları hidrolik, elektrik ve mekanik alanlardır. Tork merkezine uygulanan kuvvet, cisme uygulanan kuvvet ile uzaklık arasındaki ilişki ile hesaplanır. Tork merkezi ile uygulanan kuvvet arasındaki uzaklık ne kadar büyükse o kadar az kuvvet harcanır. Yine tam tersi şekilde kuvvet merkeze ne kadar yakında o kadar çok kuvvet uygulamak gerekir.

Günlük hayattan bir örnek vermek gerekirse; bir kapıyı açmak için menteşelere ne kadar yakından iterseniz o kadar çok kuvvet uygulamanız gerekir. Ancak menteşelerden ne kadar uzaktan bir kuvvet uygularsanız, uygulamanız gereken kuvvetin büyüklüğü de o denli azalır. En basit tabiri ile redüktör bu işi yapar. İhtiyaç duyduğunuz redüktörü en uygun fiyatlarla satın almak için

Şerit Testere Ürünleri

Şerit testere uzunluğu sayesinde az kuvvet uygulanarak çok iş yapılmasına olanak sağlayan bir testere türüdür. Farklı makine çeşitlerine sahiptir. Genellikle düz bir hat üzerinde yapılması gereken işlemlerde kullanıldığı gibi zaman zaman da kesim işlemlerinde kullanılır.

Şerit testere diğer elektrikli testerelere göre çok daha az enerji harcamaktadır. Bu da birçok testereden daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Sanayilerde ve ahşap işleme atölyelerinde sıkça kullanılmaktadır. Son zamanlarda şerit testerelere olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak şerit testerelerinin kullanım özelliklerinin de etkili bir seviyede gelişim gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Şerit Testere Kullanımı

Şerit testereler sivri dişlere sahip makinelerdir. Bunun yanı sıra çok hızlı hareket ederler. Kontrolün kaybedilmesi durumlarında ağır yaralanmalara sebep olabilecek bir makine olduğu için kullanırken oldukça dikkat edilmelidir. Ayrıca diğer tüm iş makinelerinde olduğu gibi şerit testere kullanırken de mutlaka koruyucu giysiler kullanılmalıdır. Elbette ki şayet şerit testerelerden satın almayı istiyorsanız, mutlaka bu tarz ürünlerin fiyatları konusunda detaylı bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız!

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Redüktör

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin