Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

Doğru erkeği bulmak çoğu kadın İçin kolay olmuyor ya da hiç mümkün olmuyor. İşte, doğru erkeği bulmanıza yardımcı olabilecek, uzak durulması gereken erkek tipleri.

Romantik ilişkilerde her kadın mutlu ve huzurlu birliktelik yaşamak ister. Bunun içinde doğru insanın bulunması oldukça önemli. Doğru erkeği bulmak çoğu kadın için kolay olmuyor ya da hiç mümkün olmuyor. Zaman zaman hayatımıza aldığımız yanlış insanlar ilişkilere olan inancın kaybolmasına neden olabiliyor. Bundan dolayı bir ilişkiye başlamadan önce uzak durulması gereken erkek tipleri nelerdir bilmeli ve bu erkek tiplerinden kesinlikle uzak durulmalı. 

Kesinlikle Hayatınıza Almamanız Gereken Erkek Tipleri 

Kaba 

Kaba 
Kaba

Öncelikle her kaba insandan uzak durmak ömrünüzü uzatacaktır. Ancak özellikle kaba bir adamdan kurtulmak daha uzun sürer. Bir şey istemeyi bilmeyen ve her şeyi kaba bir şekilde ifade eden erkeklerden uzak durmak daha iyidir. Çünkü bu kaba adamlar, ilişkinizde bekleyebileceğiniz en küçük incelikleri bile düşünemezler. 

Hislerini Belli Etmeyen Erkekler 

İlgisini göstermeyen, iltifat etmeyen, özel günleri hatırlamayan ve bunların erkeklik gururu ile ters düştüğünü belirten erkekler kendinizi değersiz hissetmenize neden olacaktır. Bu erkeklerin bahaneleri “ben hislerimi belli edemiyorum” cümlesidir. Bu erkekleri hayatınızdan kesinlikle uzak tutmalı ve kendi değerinizi bilmelisiniz. 

Sonradan Görme Erkekler 

Sonradan görme erkekler cömert davranırlar fakat bunu hiçte hoş olmayan bir şekilde yaparlar. Tabiri caizse tam bir odundur. Önemli günlerde size bir şey hediye etmek yerine ‘Ben sana parasını vereyim, sen al ne istiyorsan.’ Gibi cümleler kurabilirler. Oldukça abartılı davranan bu tipler nereden geldiklerini unutarak hayatlarına devam ederler. Çoğu zaman gösteriş meraklı halleri karşısında siz utanç duyarsınız. 

İlişkinin Adını Koymak İstemeyen Erkekler

İlişkinin Adını Koymak İstemeyen Erkekler
İlişkinin Adını Koymak İstemeyen Erkekler

Sizinle zaman geçirirler ama aranızdaki ilişkinin adını koymaktan kaçarlar. İlişkiye hazır hissetmezler ama konu cinsellikle sizinle her şeyi yaşamaya hazırdırlar. Sizin başka erkeklerle iletişim kurmanız bile onları rahatsız ederler ama asla ilişkiye isim koyup sınırlanmak istemezler. Çünkü aksi halde diğer kadınlarla yaşayacakları şeylerden uzaklaşırlar. 

Aşırı Kıskanç Erkekler 

Hayatınıza her fırsatta müdahale eden, daha önce bitkisel hayattaymışsınız gibi davranan, hayatınızın her alanında görünmeye çalışan, sizi her zaman sınırlamaya çalışan hatta geçmişinizden dolayı sizi gereke bu tip erkekler en zehirli olanlardır. Hatta bu kategoride yer alan erkekler, erkek arkadaşlarınızı telefon rehberinizden silecek kadar ileriye gidebilirler. 

Özgüven Sorunu Yaşayan Erkekler 

Özgüven eksikliği yaşayan erkekler sürekli sizi kısıtlamaya ve her anlamda önünüze geçmeye çalışırlar. Sizi kıskanmayı bahane ederek sosyalleşmenizi bile istemezler. Kendilerinin cesaret edemediği şeyleri sizin de yapmanızı istemezler. Kendisine güveni olmayan erkekler ilişkinizde sürekli sorunlar çıkararak sizi huzursuz ederler. Böyle biriyle yaşamak hem kısıtlanmanıza hem de özgüveninizi yitirmenize neden olacaktır. 

Kendini Beğenmiş Erkek

Kendini Beğenmiş Erkek
Kendini Beğenmiş Erkek

Kendini dünyanın merkezinde gören bu tip erkekler büyük ihtimalle hiçbir eleştirinizi ya da düzeltmesini istediğiniz şeyleri dikkate almayacaktır. Bu kategoride yer alan erkeklerin kibirleriyle uğraşmak sizi ilişkiden soğutabilir. 

Nerde Nasıl Konuşması Gerektiğini Bilmeyen Erkekler 

Nerde nasıl konuşacağını bilmeyen ve nasıl davranmasını bilmeyen bir erkek ile birlikte olmak hem oldukça kasılacağınız hem de onun yerine utanacağınız anlardan oluşan bir ilişki türüdür. Konuşmasını bilmeyen ve nerde nasıl davranmasını bilmeyen erkekler aşkta olduğu gibi iş ve benzeri konularda da ne yazık ki istediğini elde edemeyecektir. 

Dürüst Olmayan Erkek 

Dürüstlük bir ilişki de hem erkek hem kadın için oldukça önemlidir. Dürüstlük üzerine kurulu olmayan hiçbir ilişki maalesef ileriyi göremeyecektir. İlişki sağlığı açısından kesinlikle dürüst olmayan ve yalan söylemeye eğimli olan erkeklerden uzak durulmalıdır. 

Saygısız Erkek

Saygısız Erkek
Saygısız Erkek

İlişkiden beklenti herkes için sevgi, saygı ve dürüstlüktür. Eğer karşınızdaki kişi size ve sizinle ilgili hiçbir şeye saygı duymuyorsa o kişiden uzak durmak kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri. 

Ana Kuzusu Erkek 

Anne baba sevgisi bu dünyadaki en kutsal sevgilerden biridir. Hem erkek hem kadın partnerinin ailesi ile olan ilişkisine kesinlikle saygı duymalıdır. Fakat attığı her adımda annesinin etkisinde kalan, annelerinden ayrı bir birey olamayan erkekler gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bundan dolayı ana kuzusu tabiri ile nitelendirilen erkeklerden uzak durmak en iyisi olacaktır. 

Uzak durulması gereken erkek tipleri gibi daha pek çok konuyu incelediğimiz yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin