Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?
Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

Vajinal gençleştirme ameliyatı, işlem doğrultusunda vajinada meydana gelen hasarların onarılması sağlanır. Vajina dokusunu sıfırdan bir yapıya sokmak için bu yöntem uygulanır.

Normal doğum ile çocuk sahibi olan kadınların vajina genişlemesi gibi durumlarla karşılaşmaları normaldir. Bu durumda en çok normal doğum yapmış kadınlar tercih eder. Vajinanın genişleme sorunu, kadınların yaşam kalitelerini de ciddi seviyede etkileyen bir durumdur. Cinsel tatminin de oldukça önemli olduğunu düşünürsek birçok kadın vajinada sıkılığının olmaması durumdan oldukça şikayetçi olmaktadır.

Vajinada Gençleştirme Nasıl Uygulanır, Aşamaları Nelerdir?

İki farklı seçenek olarak yapılan vajinal gençleştirme ameliyatı son derece etkili bir ameliyattır. Lobioplasti olarak adlandırılan vajinanın iç taraflarına odaklanılmaktadır. Kadınların bu uygulamayı seçmesinin nedeni ise, şekil bozuklukları ve kusurları düzeltme gibi özellikler bulunur.

Vajinal bölgenin iç dudakları, yırtılmış, esnemiş ya da sarkmış olabilir. Kadınlara bu durum büyük rahatsızlık verdiğinden dolayı, vajinal gençleştirme uygulaması yöntemlerinden biri olan lobioplasti yöntemi sıklıkla tercih edilir. Pek çok kadının bu yöntem sayesinde düzgün ve sağlam bir vajinaya sahip olması da oldukça mümkündür.

Faydaları Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?
Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

Günümüzün en önemli ameliyatlarından biridir. Vajina gençleştirme ameliyatı faydaları, idrar kaçırma sorununun önüne geçer. Bazı kadınlar idrar tutamama sorunundan oldukça şikayetçidir. Bu sorunun çözülebilmesi bir uzmana başvurulmalıdır. Bu sorun ile uzmana başvurulduğunda genellikle vajina gençleştirme ameliyatı önerilmektedir. Sebebi ise, vajina gençleştirme ameliyatı sonrasında kısa sürede iyileşme mümkün olacağından ve oldukça etkili bir işlem olduğundan dolayıdır.

Daha rahat hareket etmeyi sağlar. Gevşeyen dudaklar hareket halindeki kadını sıklıkla rahatsız edecektir. Vajina gençleştirme ile yapılan dudaklar sayesinde gün içinde daha rahat edebilme olanağı sunar. Özgüveni yerine getirir. Vajina kanalındaki sıkılaşma yapılmaktadır. Bu sayede cinsel birleşme sırasında kadınların yeterince tatmin olmaları sağlanır. Özgüven eksikliğinin önüne geçerek pek çok kadının psikolojisinin düzelmesine yardımcı olur. Bu işlemden fayda gören kişiler bu sorunu yaşayan kişilere de bu işlemi güvenerek tavsiye edebilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin