Vaser Liposuction İle Fazla Yağlara Kesin Çözüm
Vaser Liposuction İle Fazla Yağlara Kesin Çözüm

Vaser Liposuction ile Fazla Yağlara Kesin Çözüm!

Vaser Liposuction nedir?

Vaser liposuction uygulaması, cerrahi bir teknik gerektiren oldukça yeni bir liposuction teknolojisidir. Vücudun bazı bölgelerinde biriken fazla yağların alınması işlemine denir. Vücudun belirli bölgelerinde yoğunlaşmış yağ kütleleri, ultrasanografik ses dalgaları kullanılarak ince kanüller yardımıyla emilir. Bu sayede yağlar parçalanarak sıvı haliyle aspire edilir.

Vaser liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Kilo verme yöntemi olarak bilinse de, vaser liposuction bir vücut şekillendirme yöntemidir. Egzersiz ve diyet ile gitmeyen yağlardan kurtulmak için vaser liposuction yaptırılabilir. Son derece ağrısız ve pratik bir operasyondur. Uzun iyileşme süreçleri gerektirmez. Günümüzde oldukça etkili ve gelişmiş olarak kabul edilen vaser liposuction, hastalar tarafından sıkça talep edilen popüler bir estetik uygulamadır.

Vaser liposuction yöntemleri nelerdir?

Vaser liposuction için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Kuru liposuction, ıslak liposuction, aşırı ıslak liposuction, güç yardımlı liposuction, lazer ile liposuction vaser liposuction kapsamında bilinen yöntemler arasındadır. Tüm bu uygulamalar tıp alanında sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardır ve teknolojinin ilerlemesiyle daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Vaser liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Vaser lipo vücudun tüm bölgelerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Fakat çoğunlukla bel çevresi ve sırt bölgesinde bulunan yağların uzaklaştırılmasında etkilidir. Jinekomasti olarak bilinen erkeklerde meme büyüme tedavisinde de sıkça tercih edilmektedir. Bilhassa yüz, boyun, çene, kol ve bacaklar gibi daha narin ve hassas bölgelerde güvenli ve etkili sonuçlar almada başarılıdır.

Vaser liposuction avantajları nelerdir?

        Cerrahi bir yöntem olmasına rağmen minimal bir işlemdir.

        Hastalarda işlem sonrası çok az ödem, morluk veya şişlik görülebilmektedir. Bu da hastaların gündelik yaşamlarına geri dönme sürelerini kısaltır.

        İşlemin uygulanacağı bölge çok büyük bir alan değilse lokal anestezi uygulanır.

        Vaser liposuction yalnızca vücut şekillendirme sağlamaz, aynı zamanda işlemin uygulandığı bölgeyi sıkılaştırır.

        Diğer uygulamalara göre daha güvenli bir sonuç sağlanır. Daha az kanama görülür.

        İşlem sonrasında uzun süreler bandaj ve drenaj yapılmasına gerek kalmaz.

        Vaser liposuction sinirlere ve damarlara olumsuz bir etkide bulunmaz. Aynı zamanda yağlar alınırken sinirler ve damarlar tahrip edilmez.

        Ses dalgaları cilt altı yağ dokusunu doğrudan etkileyerek derideki gerilme oranını artırır ve bu sayede sarkmalar önlenir.

        Ameliyat sonrasında iz kalmamaktadır.

Vaser liposuction kimler için uygundur?

Diyet ve spor ile gitmeyen yerleşmiş yağ tabakasından ve bölgesel yağlanmadan kurtulmak isteyen herkes vaser lipo yaptırabilir. Ancak 18 yaşından küçüklere ve hamilelere bu uygulama önerilmez. 18 yaşından büyük olan, ciddi bir sağlık problemi bulunmayan, vücut kitle endeksi normal düzeyde olan ve bölgesel yağ fazlalığı olan herkes liposuction için uygun adaydır.

Vaser liposuction vücuda zararlı mıdır?

Vaser liposuction uygulaması vücut şekillendirmede tercih edilen en son teknoloji kullanılarak uygulanan en çok tercih edilen ve en etkili yöntemdir. İşlemin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Deneyimli uzmanlar tarafından uygun hijyenik ortamda yapılan liposuction işlemi son derece güvenilir bir uygulamadır.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?
Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction nasıl yapılır?

Vaser liposuction uygulaması yapılacak bölgenin miktarı önemlidir. Bu bölge çok geniş değil yalnızca 1-3 bölge ile sınırlandırılmış ise lokal anestezi uygulanması daha doğru olacaktır. Fakat sırt, meme ve çevresi, bel, karın, kol ve bacaklar gibi çok fazla bölgeyi içerirse hastanın konforu açısından genel anestezi kullanılması daha uygundur. Uygulama öncesi hastanın fazla yağ bulunan bölgesi ve fazla yağların alınacağı bölge işaretlenir. Uygulama esnasında yağ dokusunun içine küçük bir miktar sıvı verilerek yağ dokusunun şişmesi sağlanır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye 1-2 mm boyutunda kesi uygulanır. Bu kesilerin içerisinden kanüller yardımıyla ses enerjisi verilir. Böylece bu ses enerjisi şişmiş halde bulunan yağ hücrelerini patlatır ve katıdan sıvı hale dönüştürerek tamamen erimesini sağlar. Uygulanan ultrasonik enerji dokulara ve damarlara asla zarar vermemektedir. 

Vaser liposuction iyileşme süreci nasıldır?

Vaser liposuction vücut şekillendirme yöntemi diğer yöntemlere oranda oldukça kısa süreli bir iyileşme süreci vaat eden bir uygulamadır. Uygulama sonrası yaklaşık 3-4 saat süren bir dinlenme sürecinin arasından hasta klinikten çıkabilir. Birkaç gün sonra ise gündelik yaşama geri dönülür. Operasyondan 1-2 gün sonra yıkanılması uygundur. İşlem sonrasında hayal ettiğiniz vücut şekline sahip olmak için 3 hafta beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında da oluşabilecek ödemleri önlemek için korse kullanılması uygundur. 6 ay içerisinde vücut konturu tam olarak oturarak istenilen vücuda kavuşmuş olursunuz.

Vaser liposuction kalıcı bir işlem midir?

Vaser liposuction kalıcı bir uygulamadır. Operasyon sonrasında kişi beslenme ve spor düzenine dikkat ederse fit ve sağlıklı görünümünü korumayı sürdürecektir. İşlem sonrası kilo alımı gerçekleşirse uygulamanın yapıldığı bölgedeki yağ dokusu sayısı artabilir. Fakat eskiye oranla bu artış daha az olacaktır. liposakşın sonrası kilo alımında her bölgeye eşit oranda kilo alımı gerçekleşir. Vaser liposuction bir daha asla kilo almama gibi bir hedef vaat etmez. İşlem sonrasında uygun ve rutin beslenme ve spor düzeni takip edilmelidir.

Vaser liposuction sonrası kilo alınır mı?

Liposuction uygulamasından sonra beslenme ve spor düzenine dikkat edilmezse kilo alımı gerçekleşir. Dikkat edilmeyen kilo alımlarında tekrar bölgesel yağlanma başlayabilir. Özellikle liposakşın sonrası tekrar kilo alımı görüldüğünde, uygulamanın yapıldığı bölgenin aksine vücudun diğer bölgelerine kilo alımı gerçekleştiği gözlenmiştir. Vaser lipo sonrası ömür boyu beslenme ve spor düzenine dikkat edilmelidir.

Vaser liposuction ile klasik liposuction arasındaki farklar nelerdir?

        Vaser liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen bir yağ aldırma işlemidir. Bu sayede yağlar sıvı haliyle parçalanarak aspire edilmektedir. Klasik liposuction uygulaması sonrası oluşması muhtemel dalgalı yüzey görüntüsü vaser lipos uygulamasında görülmez.

        Vaser liposuction yalnızca yağ hücrelerini baz almaktadır. Böylece bağ dokusu, damar ve sinirler gibi önemli dokulara zarar vermez.

        Diğer yöntemler ile kıyaslandığında liposuction uygulamasında daha az ağrı, morarma, ödem ve şişlik meydana gelir.

        Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağ aldırma işlemi gerçekleştiğinden alınan yağlar ve içlerindeki kök hücreler herhangi bir zarar görmemektedir.

Vaser liposuction ne kadar? Vaser liposuction fiyatları

Vaser liposuction fiyatları, uygulama yapılacak bölge sayısı ve doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. Sizin için en doğru fiyat bilgisine ulaşmak ve diğer tüm merak ettikleriniz için kliniğimize +902122414624 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vaser Liposuction ile Fazla Yağlara Kesin Çözüm!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin