Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları
Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları

Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları

Bilimsel verilere göre giderek pek çok sayıda kadın eşini, erkek arkadaşını ya da sevgilisini terk etmektedir. Bir ilişkiye son veren genellikle kadınlarmış gibi görünse de aslında kadınları buna iten erkeğin davranışıdır. Peki kadınları ayrılığa iten erkek davranışları nelerdir?

Partnerini terk etmeye karar veren kadın, partnerinin yaptığı hataları söylemeye başladığı zaman uzun listeler ortaya çıkar. Kadınlar erkeklere göre daha çok romantik olduğu için haliyle beklentileri de daha fazla olur. Kadınlar; hep ilk sevdiği insan gibi kalan, yanında olmaktan hoşlanan ve kendisine acı çektirmeyen erkeklerden hoşlanırlar. Aşkı ne kadar güçlü olursa olsun kadın için vazgeçilmez erkek yoktur. Yalnızca zor vazgeçilen aşk vardır.

Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları Nelerdir?

Sürekli Bahaneler Öne Sürmek

Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları
Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları

Bütün yaptıklarının bahanesi vardır. Bir hata yaptığı zaman o hatanın kılıfı hazırdır. Biraz mahcubiyet, biraz tatlılık ve sade bir özür ile hemen konu kapanır.

Yalan Söylemek

En tehlikeli, en sinsi ve en uzak durulması gereken erkek tipi yalan söyleyen erkeklerdir. Hayatları yalan dolan olan bu insanlar, her durumda kaçış olarak sığındıkları yalanlar yakalandığı zaman partnerlerine uzaylı gibi davranır. Bu tarz erkekler, karşısındaki insan  yalanın ne olduğunu anlatmaya çalışırken o konuyu bir anda kapatmaya çalışır. 

Verilen Sözleri Tutmamak

Söz veriliyorsa o söz tutulur. “Affet bir daha olmaz, bir daha yapmam” diye yalvaran erkek sözünü tutmuyor ve sevgilisini oyalıyor ise bu tarz erkeklerden uzak durmak en iyisidir. Vazgeçilir olmanın ilk maddesi budur. Çünkü yalanlar söylenmiştir, güven kırılmıştır ve sevginin sınırı aşılmıştır.

Empati Yapmamak

Erkeklerin neredeyse %80’inde empati yapma yeteneği yok. Bunu çözemeyen erkeklerin ilişkisi ise ne yazık ki hep ayrılık ile sonuçlanmaktadır. Çünkü kadınları anlamayan, yaşadıklarını hissetmeyen bir erkek ile hiçbir kadın beraber olmak istemez.

İşkolik Olmak

Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları
Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları

Her kadın hırslı ve başarılı bir adama saygı ve sevgi duyar. Kim duymaz ki? Ancak işkolik olmak ilişkiyi tehlikeye sokabilir. Kadınlar sevdikleri adamla vakit geçirmeyi, onunla konuşmayı, beraber eğlenmeyi, onu görmeyi ister. Ona ayırdığınız zaman, ilişkinize verdiğiniz önemi ve değeri gösterir.

Sevgisini Göstermeyen Erkek

Hiçbir kadın sevgisini belli etmeyen onu hoş ve özel hissettirmeyen adamdan hoşlanmaz. Kadın sadece sevildiğini duymakla yetinemez, bunu hissetmek ve görmek ister. Erkekler sevgilerini hissettirmeli, bu konuda tutkulu ve heyecanlı olmalıdırlar.

Olgun Olmayan

Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları
Olgun Olmayan Erkek Davranışları

Kadınları ayrılığa iten erkek davranışları arasında bulunan bir diğer madde ise olgun olmamalarıdır. Kadınlar saygı duyacağı erkekleri severler. Çocuksu alışkanlıklarına saplanmış erkeklerden hoşlanmazlar. Kendi kararlarını kendisi almak yerine, her zaman ailesinin, annesinin ya da arkadaşlarının etkisinde olan bir erkek yeterince olgunlaşmamış demektir.

Bu maddeler bir kadının birlikte olduğu erkeği sevmesine rağmen ayrılmasına neden olabilecek etkenler olsa da her kadının ilişkilerindeki krizlere verdiği tepki aynı olmayabilir. Bazı kadınlar tolerans göstermez ve giderler ama bazı kadınlar kalmayı tercih edebilir. Ancak erkekler için sevdiği kadınla arasında bir bölünmeye, bir ayrılığa neden olabilecek bu durumlara baştan önlem almak her zaman en iyisidir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadınları Ayrılığa İten Erkek Davranışları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin