Karizmatik Erkek Nasıl Olunur?
Karizmatik Erkek Nasıl Olunur?

Karizmatik Erkek Nasıl Olunur?

Karizmanın hayatınıza kattığı iki temel avantaj vardır. Bu avantajlar; karşınızdaki insanı etkileme kabiliyetinizin ve saygınlığınızın artmasıdır. Her insan ortaya koyduğu fikirlerin, diğer insanlarda bir yankı bulmasını ister. Eğer karizmatik biriyseniz söyledikleriniz karşınızdaki insanda daha fazla değer bulur. İnsanları yönlendirme potansiyeliniz artar. Karizmatik erkek nasıl olunur? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Karizmatik olmak, bazı insanlarda doğuştan olan gizemli bir özellik gibi görünebilir. Fakat durum böyle değildir. Kendinizi güçlü çekim alanı olan bir erkek olarak geliştirmek için, doğuştan karizmatik olmanız gerekmiyor. Karizma, etkileyici ve açıklanamayan bir nitelik olmaktan ziyade öğrenilebilir, eyleme geçirilebilir, somut ve genellikle sözsüz davranışlardır. Karizmatik erkek nasıl olunur? Diye araştıran erkekler için ipuçları yazımızın devamında. 

Açık Bir İnsan Olun

Birçok erkek gizemli, anlaşılamaz ve tahmin edilemez olmanın karizmatik olduğunu düşünür. Ancak bu doğru değildir. Kartlarını açık oynayan bir erkek, ne istediğini bilen bir erkek demektir ve bu gizemli bir erkek olmaktan daha karizmatiktir.

Hep Pozitif Kalın

Ortamda asık suratlı olmayın. Hiç kimse karamsar olan biri ile sohbet etmek istemez. Bazı Hollywood erkekleri melankolik tavırlar ile birçok kadının gönlünde taht kurmuş olabilir fakat, bunu sizin de yapabileceğiniz anlamına gelmez. Melankolik havalarda takılmak yerine gülümseyin, pozitif kalın ve kibar olun.

Sinirlerinizi Kontrol Altına Alın

Sinirli bir erkek hiçbir zaman karizmatik erkeklerle bağdaştırılmaz. Sinirlerinizi sosyal ortamlarda kontrol altına almaya özen gösterin. 

Vücut Dilini Kullanmayı Öğrenin

Karşınızdaki insan ile iletişim kurmak için sadece kelimelere ihtiyacınız yoktur. Beden dilinizi kullanmak hayatın her alanında önemlidir. Girdiğiniz ortamlarda daha karizmatik olarak anılmak isteniyorsanız, dik durun, göğüslerinizi dışarı çıkartın, ellerinizi konuşmalarınıza uygun kullanın ve etkileyici bir şekilde bakın. Gülümsemeyi asla unutmayın.

Gerçekten Sevdiğiniz Bir Hobi Edinin

Sıradan olsa bile bir pul koleksiyonunuz olsa dahi, hayatınızda sevdiğiniz bir uğraşınız olmalı. Gerçekten sevdiğiniz bir hobi olmalı. Müzik dinlenmektense bir enstrüman çalmak, yemek yapmayı öğrenmek, maket yapmak gibi.

Mizahınızı ve Zekanızı Göstermekten Korkmayın

Mizahınızı ve zekanızı göstermekten asla çekinmeyin. Fakat unutmamalısınız ki, bu kavramlar görecelidir. Arkadaşlarınıza yaptığınız esprileri, kız arkadaşınızın ailesinin yanında yapmamaya özen gösterin. En azından aranızdaki samimiyet ilerleyene kadar.

İyi Bir Dinleyici Olun

Karizmatik olmak dış görünüş ile alakalı değildir. Genellikle sohbet ortamlarında ortaya çıkar. Bu sebeple karşınızdaki kişiyi gerçekten dinlemeniz oldukça önemlidir. Dinliyormuş gibi davranmayın. Kendinizi anlatıp, özelliklerinizi övüp durmayın ve karşınızdaki insanın söylediklerini dinleyin ve ona değerli hissettirin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karizmatik Erkek Nasıl Olunur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin