Sakarya Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Telefon Numarası Ve Adresi  

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi telefon numarası ve adresi ne diye merak ediyorsanız; bilgilerin yer aldığı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sakarya ilinin Adapazarı ilçesinde bulunan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi telefon numarası ve adresi ile ilgili bilgiler yazımın devamında yer alıyor. Yazımızı okuyarak hastanenin hizmetlerine, kapasitesine ve iletişim bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. 

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 1945 yılında memleket hastanesi olarak yapılan binada hizmet vermeye başlamış ardından 1992 yılında inşa edilen 125 yatak kapasiteli 4 katlı bir binaya taşınmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla hizmete açılmış ve 180 yatak kapasitelidir. 1999 depreminde eski hizmet binası ile birlikte iki katlı yeni bina hizmete girmiştir. Hastane yeni yönetmeliğe uygun olarak 201 yatak kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. 

Doğumhanede aynı anda 4 doğum yapma imkanına sahip olup, doğum odası 16 yatak kapasitelidir. 52 adet lohusa cerrahi, 21 adet septik servisi, 11 adet gebe takip, 13 adet çocuk cerrahisi, 31 adet erken doğum-yenidoğan, 55 adet bebek ve 6 adet çocuk yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Prematüre bebek servisinde 6 adet 3. derece yatak, 4 adet 2. derece yatak ve 6 adet 1. derece yatak bulunmaktadır. Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde 4 adet çocuk yoğun bakım yatağı ve 2 adet anne yoğun bakım yatağı bulunmaktadır.  

Doğumhanemizde anne adayları ve yakınları ile iletişim için görüntü ve ses sistemi mevcuttur. Yenidoğan ve pediatrik yoğun bakım hastalarının yakınları hastalarının mevcut durumunu ekranda anlık olarak görüntüleyebilmektedir. Aileler ve hastalar arasındaki iletişimin süreklilik sağlamasına imkan veren hizmetler sayesinde hastane huzurunu da korumaktadır.

Sakarya Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Telefon Numarası Ve Adresi 

Adresi: Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası Adapazarı/Sakarya 

Numarası: 0 (264) 274-508  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sakarya Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi Telefon Numarası Ve Adresi  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin