Token Nedir? 

Kripto paraların önem bir yatırım aracı olarak kullanılmasıyla hayatımıza giren finans terimlerden biri de token nedir?

Günümüzde kripto paraların önem bir yatırım aracı olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte hayatımıza giren finans terimlerden biri de token’dir. Peki, token nedir? 

Teknik açıdan kripto para ya da kripto varlık ile aynı anlamı taşıyan token Rus bilim adamı Michael Egorov tarafından yaratılmıştır. Kendi tecrübesi ve bilgisi ile token’ı üretmiştir. Kendi coi’ini ürettikten sonra kripto para dünyasında çok popüler olmuştur. “Curve dao token” olarak da bilinen coin, bağımsız bir blok zinciri üzerine inşa edilmemiş, ancak mevcut bir blok zincirine entegre edilmiş bir para birimidir. CRV (token coin) coinleri 2020 yılının ikinci çeyreğinde oldukça popüler hal alarak kısa sürede en çok kullanılan yatırım araçlarından biri haline gelmiştir. 

Token’ların birim değeri olduğundan alım satım işlemleri o birim değer üzerinden yapılır. Herhangi bir merkeze bağlı olmayan sanal para birimlerinden biridir. Token’lar, her gün daha fazla yatırımcıyı çeken, yüksek oranda işlem gören bir kripto para birimidir. 

 Token ve Coin Arasındaki Fark 

  • Token ve coin sık sık karıştırılan terimler arasındadır. Token ve coin arasındaki farklar şunlardır: 
  • Coinler, kriptografik şifreleme teknikleri kullanılarak oluşturulur. Ancak token’lar, önceden oluşturulmuş blok zincirler kullanılarak üretilir.  
  • Coin, dijital bir para birimidir ancak zamanla değerlenebilen bir yapıdır. Tokenlar ise, sözleşmelerin sembolleri olarak görünür.  
  • Her coin için farklı bir blok zinciri oluşturulması gerekiyor. Ancak tokenlar farklı projeleri kapsar ve aynı zamanda bir ödeme yöntemi olarak da kullanılabilir. 
  • Coinler yeniden oluşturulmuş bir sistemdir ve bu nedenle oluşturulması da zordur. Token oluşturmak coinden daha kolaydır.  
  • Coinler dijital para birimi olarak da kabul edilmektedir. Tokenlar ise genellikle dijital varlıklar olarak adlandırılır. 

Token Nasıl Alınır? 

Token Nedir? 
Token Nedir?

Başka bir blok zincirinde bulunan belirteçleri almak için sanal bir cüzdan oluşturulmalıdır. Sanal cüzdan oluşturabilmek için kripto para işlemlerine izin veren bir kripto para borsasına üye olmak gerekiyor. Üyelik aşamasını tamamladıktan sonra sizden KYC doğrulaması istenecektir. KYC müşterinizi tanıyın anlamına gelir. KYC, hesap açarken müşterilerin kimliğini belirlemek ve doğrulamak için gereken temel süreçtir. Bu işlem, istisnasız, hesap açmak isteyen her kullanıcı için gereklidir. 

KYC doğrulaması için öncelikle kimliğin ön ve arka yüzünün doğru bir şekilde siteye yüklenmesi gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminden sonra sanal cüzdanın borsasını açacak ve sizden bir selfie çekmenizi isteyecektir. Bu yöntem aynı zamanda gerçek bir kişi olup olmadığının teyidi için de son derece önemlidir.  

Tüm işlemler doğru bir şekilde yapıldıktan sonra, hesabınıza herhangi bir gerçek para biriminde para yatırmanız gerekir. Bu depozito ile ait olduğunuz coin piyasası web sitesinden istediğiniz coinleri satın alabilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Token Nedir? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin