Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?
Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?

Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?

Sizce erkekler alışverişi sevmez mi? yoksa kadınlar ile alışverişe çıkmaktan mı hoşlanmazlar. Gelin bu konuyu biraz daha ayrıntılı hale getirelim.

Alışveriş sadece kadınlara özel bir durum değildir. Aynı zamanda erkeklerinde alışveriş yaptığı ve bu durumdan aslında keyifte aldıkları söylenebilir. Fakat erkekler partnerleri ile alışveriş yaparken çok fazla mutlu olmuyorlar. Bunun sebeplerinden biri kadınların çok detaycı olmasıdır.

Kadınlar alışveriş yaparken zaman harcamayı sever fakat erkekler bu durumu zaman kaybı olarak değerlendirebiliyor. Ayrıca kadınlar bir ürünü alırken birçok şeyi düşünür, planlar oysa erkekler bu kadar plan yapmaktan pek hoşlanmıyorlar.😊

Erkekler Alışverişi Sevmez Mi? “Kadınlar Çok Detaycı Hem De Çok!”

Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?
Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?

Kadınlar aradıkları şeyi bulmuş dahi olsalar, her zaman farklı bir ürünü görmek isteyebilirler. Hal böyleyken iş çığırından çıkabiliyor. Aradaki anlaşmazlıklar, uyumsuzluklar aslında keyif alınacak bir süreci çıkmaza sokuyor.

Görülen şudur ki; kadınlar makyaj malzemeleri, kıyafet, takı gibi ürünler hususunda alışverişten mutlu olurken, erkekler spor, aksesuar, parfüm, oyun gibi ürünlere yöneliyor. Aslında buradaki ince çizgi aradaki tercihler ve beklentiler noktasındadır. Bu husustaki ortak noktayı yakalamak önemlidir. Fakat erkekler alışverişi sevmez şeklinde bir genelleme yapmakta doğru değildir.

Hemen bu noktada yurtdışında yapılmış bir araştırmayı paylaşıp erkekler alışverişi sevmez mi? sorusuna yanıt aramaya devam edelim. 2013 yılında 2.500 Britanyalı erkekle bu konuda bir anket yapılmış. Yapılan anket; erkeklerin yalnızca 28 dakikalık alışverişten sonra sıkıldığını, kadınların ise alışverişten sıkılma sürelerinin tam iki saat sürdüğünü ortaya koymuş.

Aynı zamanda yapılan bu anket, erkeklerin yüzde 80’inin partnerleriyle alışveriş yapmayı sevmediğini ve yüzde 45’inin ne pahasına olursa olsun bundan kaçındığı sonucuna ulaşmış. Erkeklerin partnerleri ile yaptıkları alışveriş gezilerinin neredeyse yarısı tartışmalarla sonuçlanmış.

Erkeklerin Alışveriş Yaparken İlgilendikleri Şeyler Farklıdır

Bazı erkekler bu durumdan oldukça memnundur. Fakat bu sayının az olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Konu özelinde; kadınların alışveriş esnasında modayı takip etmesi, indirimleri yakalamaya çalışması gibi durumlar erkeklerin geneli tarafından zaman kaybı olarak görülüyor. Çünkü erkekler genelde ince ve detay düşünmek ve bunlara mesai harcamaktan(istisnalar hariç) pek hoşlanmıyorlar.

Kadınların Alışverişte Odak Noktaları Erkeklerden Apayrıdır

Kadınlar trend ürünleri almak, bunu da uygun fiyata temin ederek daha fazla ürün sahibi olmayı önemserler. Aradaki bu uyuşmazlıklara ortak bir nokta bulunabilse aslında problem çözülebilir. Bunu yapmanın en doğru yolu ise karşımızdaki kişiyi anlamaktır.

Erkeklerin genelinin alışverişi sevmediğini söylemek ne kadar yanlışsa, kadınlarında tamamının da alışverişten haz aldığını söylemek bir o kadar yanlış bir tutumdur. Dolayısıyla ortak verilecek kararlar doğrultusunda, genel ilgi alanlarına yönelik yapılacak alışverişlerde her iki cinste mutlu olabilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erkekler Alışverişi Sevmez Mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin