Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü
Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Erkeklerin en beğendiği kadın yüzü nasıldır? Pek çok kadın bu sorunun cevabı merak ediyor. Yazımızda bu soruyu cevaplamaya çalıştık...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erkeklerin en beğendiği kadın yüzü genellikle kadınların merakını uyandırır. Dünyada milyonlarca kadın ve milyonlarca farklı kadın yüzü var. Bazıları erkeklere bazı kadın yüzleri daha çekici geliyor. 

İngiltere’de yapılan bir araştırma elmas yüzlü kadınların daha çekici olduğunu gösteriyor. Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Direktörü Dr. Julian De Silva, ülke genelinde 1000 hastanın incelendiğini söyleyerek en beğenilen yüz şeklini açıkladı. Silva “Elmas yüzlü kadınlar daha feminen ve zarif kabul ediliyor. Megan Fox buna en iyi örnek” dedi. 

Yine de bu araştırma sonucunu tamamen genele vurmak yanlış olacaktır. Çünkü erkeklerin favori kadın yüz şekli için birden fazla seçeneği vardır. Çoğu erkek uzun ve ince yüzleri sever, ancak çoğu erkekte kemikli yüzden hoşlanmaz. 

Ancak bazı özellikler tüm erkeklerin beğendiği ortak özelliklerdir. Güzel gülüşler, göz alıcı gözler, dolgun dudaklar vs. çoğu erkeğin dikkatini çekmektedir. 

Erkeklerin Bir Kadında Beğendiği Yüz Özellikleri

Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü
Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

Güzel gülümseyen kadınlar, tüm dünyada erkekler tarafından en çok beğenilen kadınlardır. Ağız bölgesi, kadın yüzünün güzelliğinin büyük bir bölümünü ortaya çıkarır. Güzel bir gülümseme, temiz dişler ve pürüzsüz dudaklar erkekler için en çekici yerlerdir. Gülümsemek kadınları daha güzel, daha samimi ve daha çekici kılıyor. Gülümseyen bir kadın her zaman kendini ve karşıdakini mutlu eder. 

Büyüleyici bakışlara sahip olmak, kadınlar için en çekici faktörlerden biridir. Erkekler, kadınların gülümsemelerine verdikleri önem kadar gözlerine ve bakışlarına da önem verirler. Gözlerdeki bakış, kadının kendini, duygularını ve ruhunu gözlerinden açığa çıkarmasını sağlar. Gözler kendi başlarına çok şey anlatabilir ve duygularını karşısındaki insana iletebilirler. Çekici bir görünüme sahip olmak için makyaj çok önemlidir. Göz şekline göre farklı makyaj stilleri olsa da en önemlisi etkili göz makyajı yapmaktır. 

Tatlı gamzelere sahip kadınlar erkekler tarafından en beğenilen yüzler arasında bulunmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi, bir gülümseme erkeklerin olmazsa olmazıdır. Güzel gülümseme ve ortaya çıkan gamzeler erkekler tarafından oldukça beğenilmektedir. Gamze sadece kadınlara samimiyet ve sempati katmaz, gülümsemelere de içtenlik katar. Gamzeler doğuştan gelen bir yüz özelliğidir. Ama yine estetik operasyonlar ile yüzde gamzeler yapılabilir. 

Doğal bir yüz ve daha az makyaj, erkekleri tamamen etkileyen özelliklerden biridir. Kadınlar kendilerini daha güzel göstermek ve hissetmek için bol makyaj yapmayı tercih etseler de erkeklerin favori kadın yüzleri genellikle doğal ve az makyajlı parlak kadın yüzleridir. Doğal olarak güzel olan kadınları erkekler her zaman tercih eder. Araştırmalar erkeklerin ağır makyajı sevmediğini, kadınlarda hafif makyajı sevdiğini hatta hiç makyaj yapmamalarını tercih ettiğini göstermiştir. 

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erkeklerin En Beğendiği Kadın Yüzü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin