Uzun Yaşamak İsteyen Erkekler İçin Öneriler
Uzun Yaşamak İsteyen Erkekler İçin Öneriler

Uzun Yaşamak İsteyen Erkekler İçin Öneriler

Daha uzun yaşamak için neler yapılması gerektiğini az çok hepimiz biliyoruz. Bunlar arasında ilk akla gelen genellikle sıkıntı ve stresten uzak durmak oluyor. Ancak her zaman için, özellikle stres altında çalışanlar için bu pek mümkün olmuyor. Bu yüzden kendi kontrolümüzde olan şeyleri yapmamız daha mantıklı. Erkekler kadınlara oranla daha kısa yaşıyorlar. Bu yazımızda uzun yaşamak isteyen erkekler için çeşitli tüyolar vereceğiz.

Pozitif Düşünce

Bu iki kelime kolay gibi görünse de uygulama da oldukça zor ve biraz zaman alan bir durum. Pozitif düşünmek, sinirlenmemek, her şeyi kötüye yormamak aslında her insanın yapması gereken. Ancak karşınızdaki kişilere bağlı olarak uygulaması biraz zorlaşıyor. Eğer normal yaşantınızda her şeye olumlu şekilde yaklaşırsanız bu durum daha uzun yaşamak için doğru adım olacaktır.

Daha Çok Cinsel Yaşam

Erkek, cinsel hayata kadınlardan daha çok önem verir. En azından kadınların bu durumu baskılaması erkekleri böyle düşünmeye iter. Ancak bir erkeğin cinsel hayatı ne kadar fazla olursa ömrü de o kadar uzun olur. Yapılan araştırmalar cinselliğin erkeklerdeki ölüm oranının neredeyse yarıya indirebildiğini ortaya çıkarmıştır. Uzun yaşamak isteyen erkekler için düzenli cinsel yaşam önemlidir.

Evlilik

Evlenen erkek daha çok mu dert sahibi olur yoksa dertleri daha da mı artar? Bunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Ancak genel bir kanı olarak evlenen erkek mutlu olur. Bu mutluluk onun daha uzun süre yaşamasını sağlayacaktır. Bununla birlikte yine yapılan araştırmalar erkeğin karşı cinsle ilişki kurmayı öğrendiğinde dahi mutlu olduğunu ortaya koymuştur.

Çocuk Sahibi Olmak

Erkekler için çocuk sahibi olmak da önemli bir mutluluk kaynağıdır. Özellikle ilerlemiş yaşlarda çocuğu ola erkeklerin yaşamları çok daha uzun sürmekte. Bir erkek 80 yaşına geldiğinde eğer çocuğu varsa 8 ay daha uzun yaşadığı öngörülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uzun Yaşamak İsteyen Erkekler İçin Öneriler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin