Peniste Üşüme Hissi Ne Demektir?

Erkeklerde başta sertleşme bozukluğu kaynaklı cinsel sorunların artması sonucu doktorlara başvuranların sayısı artmaktadır. Sertleşme sorunlarının yanında peniste üşüme veya peniste soğukluk hissi şikayeti ile de doktora başvuranların sayısı bir hayli fazladır. Penisteki bu soğukluk hissi bazı hastalarda psikolojik sebeplerden kaynaklı olsa da, bu duruma neden olabilecek bazı hastalıklar olabilir.

Peniste Üşüme Hissi Ne Anlama Gelir?

Vücudumuzun herhangi bir yerinde cildimizin sıcaklığını etkileyen şeyler ortamın sıcaklığı, havadaki nem oranı, ter bezlerinizin çalışması ve kan dolaşımıdır. Penisin sıcaklığı da havanın sıcaklığından, havadaki nem oranından ve kan dolaşımından etkilenir. Cinsel uyarılma ile de kan akışı hızlanabilir.

PENİSTE ÜŞÜME HİSSİ NE DEMEKTİR ?
Peniste Üşüme Hissi Hakkında Bilgiler

Cinsel uyarılma sonucu penisteki kan akışı hızlanır ve bunun sonucunda erkek cinsel organı sertleşmeye başlar. Penisteki kan akışının hızlanması sonucunda penisin ısısı 3 derece kadar yükselir. Özellikle genç erkeklerde bu sıcaklık artışı daha fazla belirgindir.

Yaş ilerledikçe ereksiyon sırasındaki peniste görülen bu ısı artışı daha azalır. Bunun yanı sıra şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon ve kolesterol yüksekliği görülen hastalarda ereksiyon problemi olabileceği gibi penisteki ısı artışı normalden daha az olur.

Cinsel uyarılma sonrası sertleşen peniste, kan akış hızı baş kısımda, gövdeye göre daha azdır. Bu durumda penis başı, gövdesine göre daha soğuk olarak hissedilir. Tabi cinsel uyarılmada da eksiklik var ise kan akımı hızı azalacağından sertleşme problemi, cinsel isteksizlik de görülebilir.

Bir diğer sorun da penis başına giden damarlarda sertleşmede olabilir. Bunun sonucunda penisin başına yeterince kan akışı gidemediği için baş kısmının soğuk hissedilmesi görülebilir.

Nörolojik rahatsızlıklar ve önceden penis ameliyatı geçiren hastalarda penis başı üşümesi de görülebilir. Diğer akla gelen seçenekler ise diyabet, prostat iltihabıdır. Soğukluk hissinin yanında peniste ıslanma hissi ve ağrı da görülebilir.

Peniste üşüme hissi devamlı hissediliyor ise mutlaka bir üroloji uzmanına muayene olmanız faydalı olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Peniste Üşüme Hissi Ne Demektir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin